Шеремета окреслив напрямки держпідтримки фермерів у 2018 році

14 грудня 2017, 10:56 3250

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета розповів про запропоновані Мінагрополітики напрями підтримки 2018 р. за новою бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

Як говориться у повідомленні міністерства, про це він розказав 13 грудня під час кругового столу «Реалізація проекту оцінки сталого розвитку фермерських господарств».

«Значна частина потенціалу українського аграрного сектору реалізується через малих та середніх сільгосптоваровиробників, зокрема, фермерські господарства та об'єднання у кооперативи. Для стимулювання створення нових фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності, урядом передбачено 1 млрд гривень в рамках нової бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Так, нова програма включає в себе виплати дотацій, здешевлення агротехніки та кредитів, компенсації вартості закупленого насіння«, — зазначив Шеремета.

За його словамиа, відповідно до бюджетної програми підтримки розвитку фермерських господарств пропонуються наступні напрямки фінансування на 2018 рік:
- виплати дотацій — фермерським господарствам, які зареєстровані в установленому порядку після 1 січня 2018 року та мають в обробітку земельні площі до 20 га, — у розмірі 30 тис гривень. Першочергове право надається фермерським господарствам, засновниками яких є особи віком до 35років (включно);
- підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом здешевлення вартості (70%) закупівлі техніки, обладнання, устаткування;
- здешевлення кредитів, отриманих у державному банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі;
- компенсації вартості закупленого у суб»єктів насінництва та розсадництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції супереліти (супер-супереліти), еліти, першої генерації, батьківських форм, гібридів першого покоління.

«Наразі тривають фахові консультації щодо механізмів підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і найближчим часом узагальнені пропозиції будуть винесені на обговорення громадськості», — резюмував Шеремета.