Польські перевізники відкинули чергову пропозицію вирішення проблеми

16 листопада 2023, 17:12 4596

Польські перевізники відхилили пропозицію, напрацьовану під час 7-годинних перемовин Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з Міністерством інфраструктури Польщі та Директоратом Єврокомісії з питань транспорту та мобільності, щодо розблокування пунктів пропуску між державами.

Як говориться у повідомленні міністерства, перемовини щодо розблокування пунктів пропуску  відбулися на пункті пропуску «Дорогуськ» та були покликані напрацювати  спільні рішення для розблокування кордону.

У міністерстві зазначили, що повернення до системи дозволів, якого вимагають протестувальники, не розглядається, а Директорат ЄК наголосив, що таке питання не може бути предметом цієї зустрічі, оскільки угода про лібералізацію вантажних перевезень між Україною та ЄС буде діяти щонайменше до 30 червня наступного року.

«У результаті перемовин сторони напрацювали спільні рішення та запропонували їх польським протестувальникам. Останні пропозиції не погодили. Сторони продовжують пошук рішень, які б дозволили вирішити ситуацію», — повідомили в міністерстві.

Як уточнив заступник міністра інфраструктури України Сергій Деркач у Facebook, крім того, сторони обговорили перетин кордону при виїзді порожніх вантажівок з України.

«Ми напрацювали рішення, які б зменшили час очікування. До прикладу, розмежування в «єЧерзі» завантажених та порожніх, запуск пунктів пропуску «Угринів» та «Грушів» для порожніх, щоб розвантажити інші ПП. 

Але довгий час очікування — це не причина сама по собі, це наслідок невиконання меморандумів щодо пунктів пропуску та недостатньої пропускної спроможності кордону. Всі погодились, що черги знімуться за ефективної роботи відповідних служб на кордоні та збільшення пропускної спроможності», — зазначив він.

Сергій Деркач уточнив, що у вересні кордон на виїзд до Польщі з України перетнуло 45 тисяч вантажівок, хоча за меморандумом мало було 63 тисячі.

«Тобто якби меморандум дотримувався, черги як такої на польському кордоні б не було. Фактично така ж ситуація і з жовтнем — якби меморандум дотримувався, то черга складала б приблизно 1 день», — зазначив він.