На Львівщині зареєстрували ще один індустріальний парк

02 квітня 2024, 17:26 794

Кабінет Міністрів України вніс до реєстру індустріальних парків новий індустріальний парк «Червоноград», розташований у Червоноградській територіальній громаді Львівської області.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 2 квітня 2024 року, повідомляє Міністерство економіки України

Відповідно до концепції індустріального парку «Червоноград», на площі понад 63 га буде створено близько 3250 робочих місць у переробній промисловості. Зокрема, передбачається, що інвестори започаткують виробництво харчових продуктів, меблів, паперу та паперових виробів, неметалевої мінеральної продукції, готових металевих виробів, машин і устаткування, автотранспортних засобів, причепів і напівпричепів та інших транспортних засобів. Також передбачається створення підприємств із деревообробки та виготовлення виробів із деревини та корка. На території парку будуть проводитись науково-технічні дослідження, працювати лабораторії, зокрема з незалежного підтвердження якості сировини та готової продукції.

«Конфігурація парку передбачає використання в майбутньому також території терикона колишньої шахти, що може стати пілотним для України проєктом ревіталізації териконів та використання їх для потреб громади», — зазначають у міністерстві. 

Обсяг отриманих донорських коштів складає понад 10 млн грн. Загальні інвестиції, передбачені для розвитку індустріального парку «Червоноград», на найближчі три роки мають скласти понад 1,5 млрд грн.

Індустріальний парк «Червоноград» створено в межах реалізації проєкту справедливої трансформації вугільних регіонів, який підтримується німецькими партнерами в межах проєкту GIZ «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України». На даний час за підтримки уряду Німеччини та місцевих бюджетів здійснюється розробка комплексної проєктно-кошторисної документації для розбудови інженерно-транспортної інфраструктури індустріального парку.