Частка зерна у залізничних перевезеннях зменшилася до 23%

18 березня 2023, 08:38 905

Обсяги навантаження зернових вантажів на залізничній мережі України за 15 діб березня склали 1,26 млн т, що менше запланованого.

Про це йшлося в ході наради залізничників із представниками аграрного ринку, передає Rail.insider. 

Середньодобові обсяги навантаження за цей період склали 84 тис. т.

«Ми планували 106 тис. т на добу, але, на жаль, сьогодні доволі невисокий темп навантаження. Це через проблеми з перевезенням через польські прикордонні переходи, а також зменшення перевезення в напрямку морських портів. Ми всі чекаємо рішення стосовно зернового коридору… Маємо надію, що після продовження його дії ми збільшимо перевезення зерна на експорт. Для цього залізниця має всі ресурси», — повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи АТ «Укрзалізниця» Валерій Ткачов.

Водночас варто відзначити, що навантаження зерна значно вище за аналогічний період торік: у перші тижні широкомасштабного російського вторгнення цей показник обвалився до 12 тис. т на добу.

Дещо зменшилася нині, як порівняти з попереднім місяцем, і частка зерна у загальному навантаженні — до 23%.

Варто зазначити, що за 15 діб лютого 2023 року навантаження зернових сягало близько 1,5 млн т. Загалом минулого місяця було навантажено 3,2 млн т зернових. Частка в загальному навантаженні перевищувала  29%.