Блокада кордону: розсипачів українського зерна вимагають знайти і покарати

12 лютого 2024, 17:16 1233

Джерело фото: Х // Monika Chlebosz

Міністерство аграрної політики та продовольства України рішуче засудило навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні.

Про це говориться у повідомленні міністерства у Facebook.

«Ми уважно спостерігаємо за ходом розслідування даного інциденту, очікуємо на швидке встановлення та покарання винних. 

Ми розуміємо, коли  польські фермери відстоюють свої інтереси в цивілізований спосіб. Але цей випадок знищення української пшениці не має нічого спільного з мирними протестами ані з юридичного, ані з морального погляду», — говориться у повідомленні. 

У Мінагрополітики підкреслили, що українські аграрії вже два роки повномасштабного вторгнення працюють під постійними ворожими обстрілами, зазнають величезних збитків. 

«Вони здобувають це зерно надзвичайно важко і  часом ціною свого життя», — підкреслюється у повідомленні. 

Міністерство аграрної політики та продовольства запрошує польських фермерів до України пересвідчитися, в яких умовах зараз працюють українські аграрії. 

Водночас Посольство і Генеральне консульство України в Любліні звернулось до поліції через інцидент із розсипаним на кордоні зерном з української вантажівки. Про це у Facebook повідомив посол України в Польщі Василь Зварич.

Він уточнив, що вантажівки пройшли митні процедури і рухалися транзитом до Литви.

«Такі методи протестувальників не повинні толеруватися в європейській цивілізованій країні, не кажучи вже про моральний бік цієї провокації.

Тому ми вимагаємо знайти і притягнути винних до відповідальності. Польські органи влади мали б рішуче відреагувати в правовому полі на цей ганебний і образливий для українців і більшості поляків злочин і не дозволити подібних варварських дій у майбутньому», — наголосив посол.

Василь Зварич заявив, що польська поліція відкрила справу за фактом цього інциденту.