Слива — найдешевший фрукт в Україні

30 липня 2019, 12:05 2310

Слива протягом липня поступово знижувалась в ціні, а в останні дні місяця її вартість впала до найнижчого за останні 3 роки рівня. Фактично зараз слива є найдешевшим сезонним фруктом в Україні. 

Про це повідомляють в «Інфо-Шувар», посилаючись на дані власного моніторингу цін.

Станом на 30 липня 2019 року на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» слива пропонується по 5-8 грн/кг (0,17-0,27 €/кг). Тиждень тому слива коштувала 10-15 грн/кг (0,34-0,53 €/кг). За липень 2019 року на майданчику ОРСП «Шувар» було продано 420 т слив, суттєве збільшення пропозиції було зафіксовано в останні 2 тижні місяця.

«Зниження ціни на сливу пов'язане із різким зростанням її пропозиції від українських виробників та імпортерів. Сьогодні Україна активно збирає власний врожай, крім того імпортує багато сливи із Молдови, Сербії та Узбекистану.  До того ж зростає конкуренція з боку інших фруктів, на торговому майданчику нашого ринку дедалі стає більше українських та імпортних персиків, нектаринів, абрикосів. Також знижується ціна на лохину і збільшується пропозиція раннього яблука та груш», — розповідає керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман

За даними «Інфо-Шувар» поточні ціни на сливу вже є майже на 20% нижчими від цін попередніх 2-х сезонів. В минулі роки мінімальних показників ціни на сливу досягали в кінці серпня.