Виробник: Займатися вирощуванням саджанців невигідно

25 червня 2020, 08:00 7958

Бюрократичні перепони до офіційного оформлення діяльності часто стають на заваді розширенню бізнесу садівників.

Таку думку висловив садівник Любомир Стельмащук в коментарі виданню «Технології та іновації»

Він розказав, що одним з перших на Львівщини почав вирощувати персики.

«Спочатку з Польщі привозили готові саджанці, а згодом — підщепу. Шукали живці для прищеплювання, і з часом ми вже вирощували багато сортів з США, Італії, Франції», — зазначив він.

Звісно, певні саджанці не приживаються. Однак якщо сорт адаптується до клімату західної України, господарство його розмножує, оскільки він вартує уваги, розповідає Любомир Стельмащук.

Поступово у господарстві «Еко-Ягода» налагодили процес вирощування підщеп. А цьогоріч планують повністю відмовитися від польського насіння і забезпечувати власні потреби самостійно.

«Торік намагалися офіційно зареєструвати розсадник, однак вимоги до цієї сфери діяльності дуже високі, а високопродуктивні сорти від селекціонерів США та Канади, адаптовані до різних кліматичних умов, в Україні не внесені до вітчизняного реєстру. Тож займатися вирощуванням саджанців невигідно», — пояснив він.

Натомість офіційно зареєстровані в Україні сорти часто неякісні, а смакові властивості та зовнішній вигляд плодів далекі до ідеалу. Хоча деякі сорти господарство вирощує вже понад 10 років. Серед них «Мостиський» — дуже ранній сорт, який вже вирощують і в Молдові, і в Росії, і по всій Україні, розповідає Любомир Стельмащук.