Гідрометцентр: Вересневі заморозки не завдали шкоди пізнім культурам

11 жовтня 2021, 15:33 2319

Агрометеорологічні умови для завершення вегетації та збирання пізніх культур, накопичення цукрів у плодах та коренеплодах, початкового росту і розвитку посіяних озимих, підготовки площ для сівби упродовж вересня були загалом задовільними.

Про це йдеться у повідомленні Гідрометцентру України.

«Одночасно у багатьох районах південних, в окремих районах Луганської та Донецької областей, де упродовж вересня утримувався стійкий дефіцит опадів, тривала та посилювалася ґрунтова засуха. Умови для накопичення вологи і відповідно сівби та початкового розвитку озимих культур складалися незадовільно. Проте розвиток ґрунтової засухи дещо стримувався низькими температурами повітря і ґрунту», — зазначають у відомстві.

На решті площ, де зволоження ґрунту залишалося на рівні оптимальних та достатніх значень, умови складалися добре та задовільно.

«Загалом зволоження ґрунту нинішньої осені для сівби озимих культур в оптимальні строки сформувалося в Україні значно  кращим, ніж у попередні 5 років», — додали синоптики.

Заморозки, які періодично спостерігалися упродовж місяця, на думку експертів, не мали негативного впливу на незібрані сільськогосподарські культури, проте могли бути небезпечними для незібраних теплолюбних овочевих.

У кінці вересня тривала масова сівба озимих культур, на раніше засіяних площах відмічалося проростання зерна, утворення сходів та поява 3-го листка.