Стало відомо, які технології захисту кукурудзи та соняшнику використовуватимуть на Digital Field

18 травня 2021, 15:05 2424

На полігоні аграрних інновацій Digital Field заклали демополе для вивчення ефективності різних технологій захисту кукурудзи і соняшнику. Мета полігону — відпрацювати найбільш економічно ефективний алгоритм захисту врожаю у конкретних агрокліматичних умовах.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Відзначається, що зміни клімату змушують аграріїв оперативно змінювати підходи до стратегії захисту рослин. Якщо у попередні роки посівам дошкуляли переважно спека та посуха і притаманні таким умовам «фонові» хвороби — сажка, фузаріоз, диплодіоз, цефалоспороз, бактеріоз сходів кукурудзи, то цього року рясні опади та низькі температури активізують ще й інші загрози: гельмінтоспоріоз, церкоспороз, плямистостості. Тому аграрії мають бути готовими до зміни усталеного підходу до системи захисту.

На полігоні аграрних інновацій Digital Field заклали два демополя систем захисту рослин. Для демонстрації технологій захисту кукурудзи висіяли гібрид ДК 315 бренду LEGEND seeds, а на полігоні із соняшником — гібрид Фаусто бренду Strube від LNZ Group.

«ДK 315 — private label LEGEND seeds від бренду DEKALB ексклюзивно в продажі LNZ Group. Це середньостиглий зерновий гібрид із ФАО 310. Він має середню стійкість до стеблового вилягання та фузаріозу та високу — до гельмінтоспоріозу та сажки. Даний гібрид — високоврожайний, тож результативність різних систем захисту буде добре помітна і в агрономічному, і в економічному значенні», — зауважив менеджер з розвитку агротехнологій Центрально-Східного регіону LNZ Group Віталій Брашован. — Щодо соняшнику, то ми обрали середньоранній гібрид Фаусто, який має стійкість до толерантних гербіцидів групи сульфонілсечовин (трибенурон-метил). Важливо, що цей гібрид пластичний до різноманітних агрокліматичних умов вирощування та характеризується відмінною автофертильністю».

Мета демополя — не лише продемонструвати найбільш ефективну систему захисту рослин з агрономічної точки зору, але й визначити найкращу стратегію боротьби з бур’янами і шкідниками з точки зору економіки.

«У системах захисту передбачається застосування однокомпонентних ЗЗР DEFENDA. Такий підхід дозволяє заощадити кошти, не поступаючись при тому в якості захисту. Наприклад, на Digital Field, дослідивши історію та агрокліматичні особливості поля, ми підібрали препарати, які мають високу ефективність саме проти тих бур’янів, які поширені на конкретному полі. Таким чином ми забезпечуємо необхідний захист від бур’янів, хвороб і шкідників, зменшуючи при тому економічне і екологічне навантаження на кожен гектар землі», — зауважив Віталій Брашован.

Погодні умови сприяють розвитку злакових бур’янів. Тому для ґрунтової схеми захисту планується застосування препаратів Сора-Нет (д.р. пропізохлор) 2 л/га та Айдахо (д.р. тербутилазин) 1,7 л/га. Історія поля Digital Field вказує на те, що найбільше зусиль доведеться зосередити на боротьбі з ваточником сирійським та амброзією полинолистою. Для цього буде застосована комбінація бакової суміші: Муссон (д.р. нікосульфурон) 1,25 л/га + Сумаро (д.р. мезотріон) 0,25 л/га та Мачо 0,2 л/га.

Інша система захисту передбачає внесення виключно страхових гербіцидів Муссон 1,2 л/га та Примус 0,5 л/га. Це засоби захисту рослин від широкого спектру однорічних та багаторічних злакових і дводольних бур’янів.

На полі із соняшником будуть досліджувати ефективність таких засобів захисту рослин: Сора-Нет 2 л/га та Айдахо 1,7 л/га для ґрунтового захисту та страхових гербіцидів: Харума, Шериф, Сальто, фунгіциду Парацельс, а також інсектицидів Старк, Дот, Престо.

Для об’єктивності результатів досліду на полях провели комплексну агродіагностику за алгоритмом AgriLab. На основі даних аналізу ґрунту у компанії Binfield підібрали відповідну формуляцію добрив. Посів кукурудзи проходив із використанням швидкісної сівалки точного висіву Kwerneland Optima SX від ТОВ «Альбіон».

«Кліматичні зміни змушують аграріїв прискорювати темпи посівної, але важливо, щоб від швидкості не втрачалась якість робіт. З сівалкою Kverneland Optima SX ми отримуємо високу точність висіву навіть на швидкості до 18 км/год», — розповів менеджер ТОВ «Альбіон» Андрій Семінський.

Для посіву соняшнику використали сівалку Fendt Momentum.

«Ми робимо демонстраційні покази, щоб зламати стереотип, що одна сівалка може ідеально підходити лише одній культурі, і довести, що техніка може задовольняти будь-які запити аграріїв. Цього року зробимо акцент на соняшнику і відсіємося в різних кліматичних зонах», — зауважив директор з маркетингу у Східній Європі компанії AGCO Антон Костирко.

Отже, вплив будь-яких факторів, пов’язаних із ґрунтовими особливостями, якістю посіву чи збалансованістю живлення зведено до оптимуму. Тож тепер слово за технологіями захисту DEFENDA.


Для довідки: Digital Field — перший в Україні онлайн-демополігон аграрних інновацій, створений за ініціативою AgriLab у 2020 році. Це дослідницький проєкт, спрямований на пошук шляхів оптимізації собівартості виробництва та збільшення врожайності за допомогою технологій точного землеробства. Полігон розташований у с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області.