В умовах війни аграрії забезпечують продовольчу безпеку, тому простій техніки через перебої поставок запасних частин, комплектуючих, палива і відповідно порушення технології виробництва дуже негативно впливає на ситуацію в цілому.
Війна спричинила значні проблеми з постачанням сільгосптехніки, обладнання та запасних частин на територію України. Напередодні весняної посівної заблокована як зовнішня, так і внутрішня логістика для постачання сільгоспвиробникам необхідних ресурсів.
Фактично це означає, що аграрії будуть проводити польові роботи лише наявною технікою з минулих сезонів, без будь-якого оновлення техпарку, але для цього їх потрібно забезпечити запасними частинами та комплектуючими.
За словами координатора комітету з техніки асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олега Нестерова, постачання значної частини техніки, яка планувалась завозитися дилерами під посівну (сівалки, обприскувачі), наразі заморожені.
«Ми з боку УКАБ зараз зводимо з рядом виробників і дилерів техніки перелік тих найбільш критичних позицій, без яких точно буде неможливо підтримувати техніку аграріїв у робочому стані. Проте слід розуміти, що зараз слід дійсно покращити логістичні умови та оптимізувати роботу блокпостів у Західній Україні. Адже всі ми розуміємо, що наразі у нас є тільки сухопутний коридор із заходу, звідки ми можемо ввозити продукцію. І складнощі в логістиці негативно впливають на роботу бізнесу і аграріїв», — зазначає Олег Нестеров.
В умовах війни аграрії забезпечують продовольчу безпеку, тому простій техніки через перебої поставок запасних частин, комплектуючих, палива і відповідно порушення технології виробництва дуже негативно впливає на ситуацію в цілому.
Директор з маркетингу у Східній Європі компанії AGCO Антон Костирко, яка є одним із найбільших постачальників самохідної техніки до України, розповів, що наразі корпорація спільно з дистриб'юторами шукають можливості постачання техніки і вирішують питання логістики та безпеки.
«Запас основних запчастин на складах є, але ми також працюємо над підготовкою оперативного постачання термінових запчастин до Україну з найближчих складів у Європі. Сервісні команди дистриб'юторів, а також сервісна підтримка AGCO працюють злагоджено, максимально закриваючи запити власників нашої техніки, де це фізично можливо», — коментує Антон Костирко.
Генеральний директор ДП «Амазоне-Україна» Дмитро Давиденко теж заспокоює, що запасні частини та комплектуючі для техніки Amazone є в достатній кількості на складах як компанії, так і дилерів.
«В нинішній ситуації маємо проблеми як із зовнішньою, так і внутрішньою логістикою. Особливо складне питання з постачанням техніки до України. Для цього потрібно насамперед внести зміни до переліку необхідних для виробництва техніки та обладнання, щоб можна було здійснювати оплати на завод, робити замовлення і потім вирішувати логістичні питання з доставкою техніки в Україну», — пояснює Дмитро Давиденко.
За його словами, питання щодо внутрішньої логістики постачання комплектуючих та запчастин вирішуватимуть ситуативно.
Більшість світових компаній-виробників сільськогосподарської техніки офіційно заявили про вихід з ринку рф та припинення постачання техніки та запчастин до росії через її війну проти України. На підтримку українців стали: корпорація AGCO, Amazone, John Deere, Bednar, Great Plains, Caterpillar, Trimble, Lamborghini, Poettinger, CNH Industrial.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua