НІБУЛОН застосував новий метод річкового перевезення зерна

06 вересня 2021, 09:21 2210

Фахівці судноплавної компанії та відділу логістики «НІБУЛОНа» здійснили новий крок у транспортуванні вантажів водними шляхами.

У рейс Миколаїв — Нова Одеса річкою Південний Буг вийшов об»єднаний караван у складі 1 буксира-штовхача, 4 барж та 1 портового буксира (замість звичних 1 буксира-штовхача та 1-2 барж), йдеться у повідомленні компанії.

«Реалізація такого рішення оптимізує логістичний ланцюжок водних перевезень компанії Південним Бугом, а також покращує екологічну та інфраструктурну ефективність за цим напрямком. Адже кожен один такий рейс забезпечує транспортування річкою із Нової Одеси та Вознесенська на зовнішній рейд Миколаївського морського порту понад 9 тис. т вантажів замість 4 тис. т двома баржами», — пояснили в компанії.

В «НІБУЛОНі» відзначають, що і 9 тис. т — не межа для барже-буксирного складу із 4 баржами, адже це лише 70% від загальної вантажопідйомності цих суден. Окрім того, при використанні модернізованих суден проекту В5000М можна збільшити вантажоперевезення одного рейсу більше ніж вдвічі. Для більшого навантаження барж необхідно на державному рівні ініціювати й проводити днопоглиблення річок.


Для довідки: сновні активи компанії «НІБУЛОН» розташовані в Україні. Компанія обробляє 82 тис. га землі, володіє і управляє мережею внутрішніх елеваторів і річкових терміналів і сучасним морським терміналом, розташованим у Миколаєві, в Чорноморському регіоні. «НІБУЛОН» експортує переважно кукурудзу, пшеницю і ячмінь у більш ніж 20 країн світу.