Ніжинський КХП повертають у власність держави

18 липня 2019, 15:55 2026

Прокуратура Києва вимагає повернути у державну власність незаконно відчужений комплекс «Ніжинського комбінату хлібопродуктів».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури міста Києва.

«Прокуратура міста Києва у судовому порядку домагається повернення у державну власність цілісного майнового комплексу Державного підприємства «Ніжинський комбінат хлібопродуктів», площею 26 тис. м2, розташованого у м.Ніжин Чернігівської області», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вказане підприємство відноситься до об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, тому, згідно з Законом України, не підлягає приватизації.

Водночас, як встановлено прокуратурою міста Києва, попри встановлену законодавством заборону на відчуження вказаного майна, наприкінці 2018 року об'єкт реалізовано як податкову заставу, перепродано за ціною у 6,5 млн гривень юридичним особам приватної форми власності та передано в іпотеку.

«У зв'язку з викладеним, прокуратура міста Києва звернулась до господарського суду Чернігівської області в інтересах держави в особі Кабінету міністрів України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного підприємства з позовом про визнання недійними правочинів, на підставі яких вказане майно вибуло з державної власності, витребування майна у державну власність та визнання недійсним іпотечного договору», — йдеться у повідомленні.