Кіщенці втратили майже €200 тисяч через кібершахраїв

09 квітня 2019, 17:45 2330

Дії кібершахраїв завдали шкоди ТОВ «Кіщенці» (Черкаська обл.) майже на €200 тисяч.

Про це йдеться у повідомленні Всеукраїнської аграрної ради (ВАР)

Як зазначається, купуючи нетелі, фермерське господарство перерахувало частину коштів на рахунок постачальника. Однак постачальник — чеська компанія — їх так і не отримав. Шахраї перехопили паролі через український сервер, відправили фермерському господарству документ з іншим розрахунковим рахунком та забрали гроші.

«У нас був укладений договір чеською компанією на постачання нетелів. Оплата проводилась двома частинами. Перша — після огляду худоби, друга — за два дні до відвантаження тварин. Після огляду ми перерахували першу частину коштів, згідно із контрактом, все було добре», — розказав фінансовий директор ТОВ «Кищенці» Іван Іжко.

За словами фінансиста, перед відправленням тварин вони з партнерами, як завжди, багато зідзвонювались і списувались через електронну пошту, вирішуючи поточні справи.

»І ось в один момент з електронної адреси наших партнерів прийшов лист, в якому вони просять перерахувати другу частину коштів на рахунок їхнього підприємства в іншому банку», — пояснює фінансовий директор. 

Сторони підписали додаткову угоду. Згідно із нею ТОВ «Кищенці» 4 квітня перерахувало €186 тис. на розрахунковий рахунок, вказаний у ній.

«Наступного дня постачальник попросив надати йому підтвердження платежу, ми це зробили і ніяких зауважень не було. А вчора, 8 квітня, ввечері він зателефонував і сказав, що гроші так і не поступили. Ми знову зв«язались з банком, запросили інформацію про платіж і побачили, що у реквізитах був вказаний не той розрахунковий рахунок, що в угоді. За деякими ознаками ми бачимо, що була третя особа, яка контролювала наше з постачальником листування», — додав Іван Іжко.

Представники ТОВ «Кищенці» написали заяву до поліції та кіберполіції. Наразі вдалось ідентифікувати власника рахунку, на який було перераховувалися кошти: Mr Nikolay Markov Marinov, Date of birth 08.22.1978.

Правоохоронні органи та підприємство працюють над поверненням коштів власникам.


Для довідки: ТОВ «Кищенці» — підприємство, засноване у грудні 2001 року. Займається тваринництвом (ВРХ та свині), рослинництвом (вирощує зернові та технічні культури). Обробляє близько 15,7 тис. га орних земель, які розташовані в межах Жашківсього та Маньківського районів Черкаської області.