Епіцентр Агро розширить елеваторні потужності на 280 тис. т

11 березня 2021, 15:59 2736

«Епіцентр Агро» розвиватиме на Хмельниччині мережу маршрутних елеваторних хабів.

Як говориться у повідомленні агрохолдингу, група компаній «Епіцентр К» уклала угоду на будівництво двох нових елеваторів у Хмельницькій області.

«Маршрутні елеватори побудують у Шепетівському районі — в селі Чотирбоки з«явиться лінійний елеватор на 60 тис. т, а в Шепетівці буде збудований новий елеватор-«стотисячник» розрахований на 120 тис. т одночасного зберігання зерна. Постачальником обладнання для цих об»єктів виступає міжнародна компанія Convex International», — йдеться у повідомленні.

Також триває капітальна реконструкція маршрутного лінійного елеватора в Антонінах на 100 тис. т, яка була розпочата в середині 2020  року. 

Загальний обсяг нових елеваторних потужностей «Епіцентр Агро», становить 280 тис. т. Їхнє введення в експлуатацію планується наступного маркетингового року.

За словами керівника центрального офісу «Епіцентр Агро», заступника керівника агрохолдингу з елеваторного напрямку, керівника відділу трейдингу, Світлани Нікітюк розширення практики маршрутизації та поява в регіоні потужної мережі елеваторних хабів дозволить якісно оптимізувати зернову логістику на Хмельниччині та зробить її більш ефективною.

«З появою нових сучасних елеваторних потужностей будуть прискорюватися всі супутні процеси — прийомка, доробка, відвантаження та транспортування зерна до морських портів із Хмельницької області. Можливість реалізовувати великі обсяги вирощеного зерна у поєднанні з додатковою швидкістю забезпечуватимуть місцевим агровиробникам конкурентну перевагу, незважаючи на чималу відстань до портів», — наголошує Світлана Нікітюк.

Частина коштів, передбачених на реалізацію цих проєктів, «Епіцентр Агро» інвестує також  в розбудову залізничної інфраструктури та проведення залізничних колій до нових елеваторів. Перевезення великих обсягів зерна маршрутними партіями залізницею частково зменшить навантаження на автомобільні дороги.

Як зазначає Світлана Нікітюк, протягом 2020 року елеваторні потужності агрохолдингу «Епіцентр Агро» виросли майже вдвічі — до 1,5 млн т одночасного зберігання зерна. Це відбулось як за рахунок реконструкції та збільшення потужностей діючих елеваторних хабів — Вінницького елеватору (375 тис. т), Закупнянського елеватору (305 тис. т) на Хмельниччині та елеватору «Переробник» (105 тис. т) на Київщині.

Також торік «Епіцентр Агро» завершив угоду з придбання активів «Сварог Вест Груп» у Хмельницькій області, результатом чого стало приєднання до агрохолдингу 6 елеваторних об»єктів у Шепетівці, Антонінах, Полонному, Славуті, Красилові та Закриниччі.


Для довідки: «Епіцентр Агро» входить в ТОП-7 найбільших агрохолдингів в Україні та обробляє 160 тис. га на Вінниччині, Хмельниччині, Тернопільщині, Черкащині, Житомирщині та Київщині. До його складу входять тваринницькі комплекси, насіннєві заводи та елеватори загальною потужністю 1,5 млн т.