ЄС скорочує витрати на підтримку аграріїв

07 листопада 2019, 13:14 2499

Європейський союз планує зменшити витрати на підтримку сільського господарства.

Про це свідчать дані Статистичного інформаційного бюлетеня, говориться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, на підтримку сільського господарства — проведення Спільної сільськогосподарської політики (Common Agricultural Policy, CAP) — у 2018 році було витрачено близько €58,5 млрд. Однак передбачається, що витрати на наступні періоди будуть зменшуватись.

«Спільна сільськогосподарська політика (ССП) — це програма підтримки сектору сільського господарства, здебільшого фермерів (малий і середній бізнес) у ЄС. Головні завдання ССП — забезпечити фермерам прийнятний рівень життя, а споживачам — якісні харчові продукти за справедливими цінами, зокрема шляхом організації спільного ринку сільгосппродукції та застосування принципів єдиних цін, фінансової солідарності та переваги спільноти», — пояснюють в УКАБ.

Частка витрат на ССП із загального бюджету ЄС щороку скорочується. Якщо впродовж останніх років вона була в межах 40%, то за результатами 2018 року вона вже складала 37,7% (оперативних даних щодо 2019 року наразі немає).

«Загалом бюджет ЄС планується на період в 7 років. Так, наразі ще триває період бюджетного планування на 2014-2020 роки, тому і частка ССП тримається на відносно одному рівні (близько 40%). Проте, за попередніми даними, обсяги витрат на ССП на наступний бюджетний період (2021-2027 роки) зменшаться близько на 11% — до €365 млрд (на поточний період витрати складали €408 млрд). Таким чином, частка ССП в загальному бюджеті ЄС скоротиться до 28,5%», — додають аналітики.

Також, за інформацією УКАБ, буде виділено додаткові €10 млрд на дослідницьку програму EU's Horizon Europe для підтримки конкретних досліджень та інновацій у галузі харчування, сільського господарства, розвитку сільської місцевості та біоекономіки.

«Загальний фонд ССП поділяється на три основні складові: прямі виплати, ринкові заходи та розвиток сільських територій. За результатами 2018 року, загальний фонд ССП склав €58,5 млрд, з яких: майже 71% пішло на прямі виплати фермерам, ще 24,5% — на розвиток сільських територій і 4,6% — на ринкові заходи», — уточнюють в асоціації.

Серед всіх країн ЄС найбільше за результатами 2018 року на ССП витратили: Франція — 16% всіх витрат, Іспанія — 12%, Німеччина — 11%, Італія — 10% та Польща — 8%.