Бразилія потенційно може стати одним зі світових лідерів з виробництва ріпаку

01 червня 2024, 11:44 1185

Компанія Origeo (спільне підприємство Bunge і UPL) об’єднує зусилля з Embrapa Agroenergia, Advanta Seeds і самою Bunge для запуску проєкту RedeCanola. Ініціатива спрямована на стимулювання виробництва ріпаку в Бразилії.

Ріпак є третім найбільш культивованим насінням олійних культур у світі, поступаючись лише сої та пальмі. Однак у Бразилії його виробництво займає близько 92 тис. га, а річне виробництво ледве перевищує 135 тис. т, пише revistacultivar.com.

«Ріпак є економічно привабливим варіантом для другого врожаю сої або після літнього вирощування кукурудзи, з високою продуктивністю та потенціалом виробництва олії, що в деяких випадках може перевищувати 40%», — зазначив директор зі сталого розвитку Origeo Ігор Борхес (Igor Borges).

Ініціатива RedeCanola має на меті структурувати ланцюжок виробництва каноли за допомогою конкурентних гібридних випробувань, які координуватимуть Advanta та Origeo. Ці випробування відбуватимуться в системі вирощування, адаптованій до тропічного клімату,  як богарній, так і зрошуваній, розробленій Embrapa.

«Ріпак має потенціал, щоб добре рости в усіх регіонах країни, крім того, він пропонує значну економічну віддачу для фермерів», — каже Борхес.

На думку представника компанії Embrapa Agroenergia Бруно Лавіола, Бразилія має потенціал стати одним із найбільших у світі виробників каноли без необхідності розширення сільськогосподарських площ. Це можливо завдяки адаптації ріпаку до міжсезоння, що робить його виробництво більш стійким, особливо коли олія призначена для виробництва біопалива, такого як біодизель, відновлюване дизельне паливо та стійке авіаційне (SAF) і суднове паливо.