В основу Закону «Про державний бюджет України на 2017 рік» лягли компромісні рішення, напрацьовані представниками як аграрного сектору, так і органів державної влади.

За ухваленим та підписаним Законом у 2017 р. з держбюджету буде виділена підтримка агросектору у вигляді 1% ВВП, повідомляє асоціація «Український клуб аграрного бізнесу».

«Бюджетом на 2017 рік передбачене гарантоване виділення 5,4 млрд грн коштів із загального фонду в розпорядження Мінагропроду. Цієї суми однозначно не вистачить для розвитку, — зазначив генеральний директор УКАБ Тарас Висоцький. — Більшість коштів з цієї суми підуть на витрати на заробітну плату, апарат міністерства, зокрема на Агентство рибного господарства, Агентство лісового господарства, Держгеокадастр та Держпродспоживслужбу. Виходить, що на пряму підтримку, яка мала стати компенсатором ліквідованого спеціального режиму ПДВ, з гарантованого фонду буде виділено 2 млрд грн. За таких умов, це може призвести до стагнації певних видів галузей».

«N. B.!» Аграрії отримають дотації пропорційно реалізованій продукції

Зі спеціального фонду на підтримку аграріїв передбачено виділення 3,3 млрд грн. Однак це фінансування залежатиме від того, як наповнюватиметься спеціальний фонд протягом наступного року.

«Позитивним моментом у держпідтримці є те, що фінансуватися будуть програми, які не мають корупційної складової. Фінансова підтримка автоматично відбуватиметься через казначейство, а відсоткові ставки компенсуватимуть без участі чиновників», — відзначив Тарас Висоцький.

Мультимедіа