З аграрними розписками працюють понад 130 кредиторів

29 серпня 2019, 16:55 1697

В Україні з початку поточного року було видано 1212 аграрних розписок на загальну суму 7,8 млрд грн.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства.

«Важливо, що аграрними розписками активно користуються малі сільгоспвиробники», — зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Загалом, від 2015 року було видано 2063 аграрні розписки на загальну суму 14,2 млрд грн, а всього інструментом скористалося 995 сільгоспвиробників, 90% з яких — невеликі за розміром, йдеться у повідомленні.

За словами Олени Ковальової, від початку 2019 року кількість кредиторів, що надавали фінансування за аграрними розписками, зросла більше ніж вдвічі: на початку 2019 року з розписками працювали 62 кредитори, а зараз їх вже більше 130. І якщо раніше за розписками кредитували переважно великі компанії, то зараз у сегмент заходять невеликі регіональні компанії, локальні банки, кредитні спілки. Лідерами ринку залишаються постачальники матеріально-технічних ресурсів, дистриб«ютори та банки.

Сторони відмітили, що одним зі здобутків сезону-2019 стала практична реалізація використання аграрних розписок для залучення іноземного фінансування — 3 кредитори-нерезиденти з Естонії та Нідерландів надали фінансування за 8-ма аграрними розписками на загальну суму понад $3,6 млн.

«Вперше невеликі фермери отримали на практиці доступ до іноземних ринків капіталу з конкурентною вартістю кредитних ресурсів. Це перспективний крок для залучення додаткових грошових ресурсів в українську аграрну галузь, а також зміцнення позицій України на світовому ринку», — підкреслила Олена Ковальова.