Капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство за 2020 р. скоротилися на 45,3%. За вказаний період в аграрну галузь було інвестовано 36,4 млрд грн. При цьому, частка агросектору в загальній структурі капітальних інвестицій склала 9%.  

Про це йдеться у повідомленні асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, в цілому, по всім видам економічної діяльності в 2020 році падіння капітальних інвестицій склало 38,2%, що свідчить про більш глибоку інвестиційну кризу саме в аграрній сфері. Це може з часом призвести до зниження внеску в валовий  внутрішній продукт України від даної галузі.

«Зменшення капітальних інвестицій в сільське господарство спостерігається вже другий рік поспіль. Якщо в 2019 році падіння становило лише 10%, то в 2020 році капітальні інвестиції скоротилися практично вдвічі. Останній раз подібне падіння спостерігалося під час глобальної економічної кризи в 2009 р.», — зазначають аналітики.

Причин для скорочення в 2020 році було декілька:

- очікування скорого відкриття ринку землі, яка попередньо планувалося в жовтні 2020 року і відповідне накопичення фінансових ресурсів;

- прогнозована низька рентабельність сільськогосподарського виробництва на початку 2020 року;

- недоотриманням врожаїв по більшості с/г культур;

- невизначеність та обмеження в зв«язку з коронавірусною  пандемією.

Мультимедіа