Львівщина виділить 17 млн грн на розвиток агросектору

22 лютого 2021, 17:31 1622

Львівська обласна рада затвердила фінансовий ресурс у розмірі 17 млн грн на реалізацію Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства  у Львівській області.

Відповідне рішення ухвалили депутати 18 лютого 2021 р., йдеться у повідомленні Львівської облдерждаміністрації.

Як зазначила керівник департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, велика частина нової програми на 2021-2025 роки присвячена забезпеченню споживчої потреби населення та розвитку підприємництва на селі, а також органічного виробництва. Згідно з програмою — передбачена фінансова підтримка аграріїв у вигляді часткового відшкодування витрат за придбання та використання біологічних засобів захисту рослин, відшкодування вартості сертифікації органічного виробництва.

На напрямок відшкодування відсотків за кредитами планують скерувати майже 3 млн грн. Для надання пільгових кредитів — 9 млн грн.

Цьогоріч аграрії можуть отримати  від 500 до 700 тис. грн для реалізації бізнес –проектів. Торік кредитні кошти отримали 19 аграріїв.

«Ставимо акцент на підтримці вирощування малими суб'єктами господарювання нішевих культур, яких зараз недостатньо у Львівській області —  гречка, жито. Велику увагу ми плануємо приділити розвитку кооперації, аби малі виробники мали змогу формувати товарні партії для виходу на внутрішній ринок та підтримку в межах своїх територіальних громад», — додала Людмила Гончаренко.

У планах на 2021 рік — зосередитись на створені сімейних фермерських господарств, у тому числі й розвиток молочного фермерського скотарства.

Комплекс заходів програми має збільшити обсяги виробництва валової сільськогосподарської продукції сільгосппідприємствами на 3% (331,9 млн грн) та збільшення їх частки у загальнообласному виробництві до 50% валової продукції сільського господарства.

Окрім того, заплановано реалізацію малих бізнес-проектів з розвитку аграрного виробництва та участь і організацію аграрних виставок, ярмарок з метою промоції місцевого сільськогосподарського виробництва. Особлива увага буде приділятись реалізації можливостей молоді, учасників АТО (ООС) та жінок у веденні господарств сімейного типу.

Також цьогоріч планується завершення проекту секторальної підтримки «Горбогори».