Кабмін виділив майже 2,5 млрд грн на дотації для аграріїв

06 червня 2024, 08:00 1170

Кабінет Міністрів України на засіданні 5 червня ухвалив рішення про спрямування Міністерству аграрної політики та продовольства на програми держпідтримки аграріїв 2,463 млрд грн коштів донорів.

Про це повідомив представник уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Він уточнив, що зазначені кошти надходять відповідно до Угоди про надання гранту між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку і Міжнародною асоціацією розвитку.

Так міністерству спрямовано: 

  • 443,63 млн грн з метою збільшення статутного капіталу Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві; 
  • 2 млрд грн на бюджетну програму «Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції» (видатки розвитку); 
  • 17,7 млн грн з метою створення та функціонування Групи управління Проєктом «Екстрений проєкт надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE)».

Як повідомили у пресслужбі Мінагрополітики, залучені грантові кошти дозволять насамперед забезпечити фінансову підтримку аграріям, які мають у власності чи користуванні до 120 га, утримують до 100 корів або до 500 маточного поголів’я кіз або овець. 

Завдяки додатково спрямованим коштам сільгоспвиробник може отримати таку підтримку:

  • 4000 грн на один гектар оброблюваних угідь;
  • 7000 грн на одну корову всіх напрямів продуктивності;
  • 2000 грн на одну голову кіз або овець.

Заявки на отримання допомоги прийматимуться через Державний аграрний реєстр. Про початок прийому заявок буде повідомлено на сайті Мінагрополітики. Орієнтовно реєстрація розпочнеться в кінці червня.    

«Крім того, збільшено статутний капітал Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Це суттєво знизить ризики для банків під час кредитування і стимулюватиме банки співпрацювати з малими та середніми сільгоспвиробниками», — підсумували у міністерстві.