Для проведення весняних польових робіт аграріям Одещинни потрібно майже 13 млрд грн, забезпеченість на сьогодні складає майже 70%.

Про це AgroPortal.ua розповіла директор Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОДА Алла Стоянова.

«Не вистачає 4 млрд грн, тож ми дуже розраховуємо на підтримку уряду, і така підтримка є. Міністерством аграрної політики розроблена платформа, де аграрії Одещини реєструються з метою надання оперативної інформації із забезпечення ресурсами: паливом, насінням, ЗЗР, коштами. І перша інформація з платформи у нас уже є: сільгоспвиробники Одеської області забезпечені насінням на 70%, ЗЗР — 62%, гірша ситуація з дизельним паливом, але не критична», — зазначає Алла Стоянова.

За її словами, аграрії подають заявки до Мінагрополітики щодо необхідних критичних обсягів палива та бензину. Урядом надається підтримка щодо придбання дизельного палива, тобто пропонується паливо за ринковою ціною від трейдерів, які можуть його поставити. 


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Аграрії в умовах війни. 7 випробувань для України і світу Аграрії в умовах війни. 7 випробувань для України і світу

В умовах війни українські сільгоспвиробники не лише боронять Батьківщину, але й працюють на аграрному фронті для забезпечення продовольчої безпеки країни. 

Мультимедіа