Українська аграрна конфедерація разом з іншими найбільшими аграрними громадськими об'єднаннями України звернулася до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана через неможливість сплати сільгоспвиробниками ПДВ.

Аграрії не мають змоги сплатити податок у зв'язку з тим, що рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ, додатково відкриті відповідно до пункту 2 статті 200 Податкового кодексу України, були незаконно закриті. Як результат — сільгоспвиробники не зможуть «закрити» свою податкову звітність за 2016 рік і понесуть великі збитки, повідомляє УАК. 

Аграрії зазначають, що рахунки були заблоковані після того, як ДФС звернулася з такою вимогою у листі до Держказначейства. Однак «вимоги, викладені у цьому листі, є абсурдними і суперечать українському законодавству».  

Аграрні громадські об'єднання просять Володимира Гройсмана негайно втрутитися у ситуацію. А саме:

«N. B.!» Южаніна пообіцяла розібратися з блокуванням додаткових рахунків по ПДВ

Відмічається, що копії звернення надіслані голові ДФС Роману Насірову, голові Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Ніні Южаніній, бізнес-омбудсмену Ради Омбудсменів Альгідрасу Шеметі, міністру фінансів України Олександру Данилюку, міністру аграрної політики та продовольства України Тарасу Кутовому та голові Держказначейства Тетяні Слюз.

«Питання є настільки важливим, що нині також вирішується у Верховній Раді України. Зокрема, голові Державної фіскальної служби Роману Насірову було надіслано депутатське звернення із вимогою негайно розблокувати рахунки для сплати ПДВ», — додали в УАК.

Мультимедіа