Жемойда: Прийняття Порядку — ще не відновлення сертифікації

21 лютого 2017, 16:43 3681

Прийняття Порядку ще не є відновленням сертифікації. Цей Порядок має бути застосований ДП «Державний центр сертифікації та експертизи сільськогосподарської продукції».

Про це в коментарі AgroPortal.ua зазначив виконавчий директор асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Олександр Жемойда.

За його словами, Порядком передбачені ще два внутрішні документи Міністерства аграрної політики і продовольства, і тільки тоді, коли Мінагропрод їх розробить і затвердить, можна буде говорити, що процедура може відбуватися. 

«Також є інша норма — пересертифікація імпортного насіння. Формально це дублювання сертифіката, але потрібно дивитися, яка буде вартість. Для ДП одна справа — технічне перенесення одного сертифіката в інший, інша — проведення лабораторних досліджень. По-перше, це час, по-друге — вартість. І ці дві операції не повинні коштувати однаково. Тому що технічно це робота фахівця, а проведення проб, відповідно, — лабораторні потужності, час і затрати», — пояснює виконавчий директор УКАБ.

Є й інша проблема, додає Олександр Жемойда. «Наскільки на сьогоднішній день на місцях територіальні підрозділи ДП готові і мають «на руках» підписані угоди, готові договори оренди та інше. Яке рішення Мінагропрода по атестованих лабораторіях?» — цікавиться він. 

За його словами, «за законом акредитовані лабораторії можуть здійснювати відповідну сертифікацію, а у нас наразі таких лабораторій лише одна, решта — атестовані. А рішення щодо атестованих лабораторій Мінагропрод ще не приймав».


Наталія Помянська, AgroPortal.ua