Баланс зернових на світових ринках буде екстремально напруженим, навіть уже цього сезону, з урахуванням введених обмежень на експорт та логістичних труднощів.

Про це AgroPortal.ua повідомила старший аналітик аграрних ринків Чорноморського регіону компанії Refinitiv Світлана Малиш.

«Зараз ринку зернових у Чорноморському регіоні, а саме Україна-росія, немає. В Україні паралізовано інфраструктуру, під загрозою посівна ярих, виробничі перспективи нового сезону дуже туманні», — зазначає Світлана Малиш.

За її словами, внаслідок війни зі світового балансу зернових може бути вилучено 30-33 млн т пшениці з росії та 15 — з України. Це призведе до розриву ланцюжків постачання, дефіциту продовольства, подальшого зростання цін на всіх ринках.

«На даний момент деякі трейдери уникають закуповувати російське зерно, санкції ускладнюють проведення платежів», — говорить Світлана Малиш.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Війна росії проти України. Без їжі можуть опинитися сотні мільйонів людей у світі Війна росії проти України. Без їжі можуть опинитися сотні мільйонів людей у світі

Пшениця та кукурудза становлять 30% усіх калорій або продуктів харчування (у різних формах) у світі. Разом Україна та росія експортували близько 30% світового експорту  пшениці та близько 18% кукурудзи у світі.

Аграрії виходять в поля, щоб уникнути продкризи Аграрії виходять в поля, щоб уникнути продкризи

В Україні сільськогосподарські товаровиробники змушені почати весняно-польові роботи в умовах воєнного стану.