Україна втрачає експортні позиції на світовому ринку льону

15 жовтня 2019, 08:00 2563

Експорт олійного льону із України в 2019 році зменшився на 25%. Для стимулювання виробництва цієї культури та нарощення експорту необхідно розробити нове ДСТУ на насіння льону.

Про це AgroPortal.ua повідомив голова ради директорів Громадської спілки «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Микола Шкурко.

«Україна в цьому році планує експортувати 9 тис. т насіння льону, що на 25% менше ніж в 2018 році. Головна причина — зменшення посівів та зниження урожайності льону. Цьогоріч посівні площі під цією культурою зменшилися у 3,5 рази — із 60 га землі до 17 га. Було зібрано 20 тис. т насіння олійного льону», — зазначає Микола Шкурко.

За його словами, це дуже малий об'єм у порівнянні із іншими країнами-експортерами. Він зазначив, що Казахстан вирощує льон на площі близько 1 млн га, Канада — 800 тис. га.

«Ще одна причина, яка робить виробництво насіння льону непривабливим — це введення експортного мита на насіння льону. Ці всі фактори «вибивають» Україну з світового ринку. На сьогодні головним імпортером українського олійного льону є країни ЄС, однак наразі спостерігається зниження об»єму закупівель на 21% у порівнянні з минулим роком», — зазначає Микола Шкурко.


Вероніка Ритченко, AgroPortal.ua