Україна різко скорочує вирощування льону

05 вересня 2018, 10:36 4469

Перерозподіл між основними гравцями відбувся на світовому ринку насіння льону.

Про це у коментарі AgroPortal.ua повідомив генеральний директор ТОВ «ПВКФ «Сяйво»,  голова ради директорів ГС «Асоціація розвитку льонарства і коноплярства України» Микола Шкурко.

За його словами, Канаду витіснили з лідерства Казахстан (вирощує втричі більше — 1,1 млн т) і Росія (вдвічі більше — 0,7 млн т). Частка України в цьому році становить 32 тис. т, що складає 1,4% світового виробництва насіння льону.

«Останні два роки закріпилася тенденція до різкого скорочення посівних площ, оскільки українське насіння не конкурує за ціною. Виною є дія 10% експортного мита, якого нема в світових лідерів», — пояснив Шкурко.

Він також зазначив, що переробка льону на технічну олію, задля чого «Укроліяпром» обстоює мито, не вирішує проблему, оскільки замалі обсяги сировини. Єдине спеціалізоване підприємство, Ніжинський жиркомбінат, наростивши потужності  переробки соняшника, перестане очевидно приймати льон зовсім, вважає Шкурко.

«Таким чином, рекомендації науковців Херсонського державного аграрного університету щодо розширення посівних площ під льоном як альтернативи в посушливих районах поки залишаються без економічного підґрунтя й можливості практичної реалізації», — додав експерт, зазначивши, що Мінагропрод не поспішає виправити становище.


Алла Стрижеус, AgroPortal.ua