Експерт: Не всі виробники зможуть укласти форвардні контракти на новий сезон

23 лютого 2021, 10:58 1863

Трейдери вже не будуть такими безпечними, не роздаватимуть непокриті передплати, й намагатимуться страхувати форвардні контракти товарними та аграрними розписками.

Таку думку в інтерв’ю AgroPortal.ua висловив керівник торгових операцій компанії LNZ Group (напрямок LNZ Trade) Віталій Красюк, коментуючи ситуацію з цьогорічними дефолтами по форвардним контрактам.

За його словами, з листопада ця тема гостро обговорювалася у колах трейдерів.

«Масові дефолти та потенційно від’ємні показники PNL мали наслідки — торгові компанії посилили комплаєнс та змінили принципи встановлення лімітів для укладення контрактів, відбулася негласна градація продавців за ступенем надійності», — пояснює фахівець.  

Зараз, говорить він, розпочався період форвардних контрактів, і, враховуючи гіркий досвід поточного сезону, далеко не всі виробники мають змогу отримати привабливі ціни, або й взагалі, укласти форвардні контракти.

N.B. Віталій Красюк: Завершення сезону логістики зерна пройде у форматі «демпінгової війни»

«Все занадто просто – не виконуєш форвард (дефлотуєш), втрачаєш можливість фіксувати прийнятну ціну та мати преференції у форвардних контрактах», — каже Красюк.

Масові дефолти не можуть бути «тихими», хоча жодна зі сторін не прагне розголошувати цей факт. Для продавця це втрата репутації, для покупця — непокрита позиція, підсумував він.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua