Осінь — не причина залишатись вдома. Ця пора року може стати не гіршим приводом для мандрів, ніж літо чи весна. AgroPortal.ua також продовжує «подорожувати» разом з учасниками аграрного ринку, і сьогодні пропонуємо Вам поринути в красу одного з наймальовничіших міст Европи — Будапешта.

Чим унікальне це місто, як підготуватися до подорожі, що взяти в валізу і де побувати нам розповіла керівник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА» Марія Колесник.

Яке місто було найкращим з тих, де Ви побували?

Чим більше подорожуєш, тим важче визначити, яке місто для тебе є саме тим найкращим, найцікавішим, куди хочеться повертатися раз за разом. Кожен куточок світу оповитий своєю таємницею, та дихає атмосферою неповторності та чарівності. Я розповім про столицю Угорщини Будапешт — як найбільш наближений до України культурний центр Східної Європи.

Плануючи подорож, Ви можете обрати літак або власне авто, бо відстань від Києва до цього міста лише 1100 км. Оскільки Будапешт відомий своїми музичними фестивалями, то провідні митці світу, плануючи свої гастрольні тури Європою, зазвичай не оминають його своєю увагою. Відвідавши столицю Угорщини, крім звичних вражень від знайомства з новим містом, історією та культурою, можна побувати на концерті улюбленої групи чи виконавця.


Світлина з концерту. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Саме місто розташоване по обидва боки Дунаю, який ділить його на дві зовсім різні частини — Буду та Пешт. До середини дев’ятнадцятого сторіччя це було два окремих міста. Верхнє місто Буда, що розташоване на високому правому березі, завжди було королівським. Тут знаходиться королівський палац та мешкала знать. В Пешті, навпаки, розвивалась торгівля і жили спочатку ремісники, а потім буржуазія. В двадцятому сторіччі ситуація змінилась, і після об’єднання, з розвитком буржуазії адміністративний центр перемістився на лівий берег Дунаю. Саме на території Пешту розташована знаменита будівля угорського парламенту. 

 Будівля парламенту. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Який найкращий готель у місті?

Виходячи із наближеності до культурних пам’яток, магазинів та ресторанів, я б радила обирати готель на території Пешту. Якщо Ви подорожуєте літаком, не обмежені грошима та хочете отримати від відпочинку по максимуму, то можна зупинитись в п’ятизірковому готелі Four Seasons. Цей готель лакшері-класу розташований прямо на набережній Дунаю перед ланцюговим мостом з видом на Королівський палац.

Готель Four Seasons. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Готель Four Seasons. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Якщо ж ви обрали подорож власним авто, то можу порадити чудові апартаменти Park Residence Budapest із величезним підземним паркінгом з охороною, які розташовані на вулиці Kiraly. Ці апартаменти мають цілодобову рецепцію, тому незалежно від того, коли ви приїдете до Будапешту, чи коли плануватимете виїзд додому, вас радо зустрінуть і не виникне ускладнень із від`їздом.

Джерело фото: hotels.com
Park Residence Budapest. Джерело фото: hotels.com

Відстань як від апартаментів, так і від готелю Four Seasons до Кафедрального собору — 10 хвилин, а до Парламенту — 15 хвилин пішки. Багато барів, клубів, кілька театрів розташовані саме на вулиці Kiraly, тому нічне життя фактично гуде навкруги Вас, а на паралельній вулиці розташована переважна більшість топових магазинів, включаючи люксові бренди.

Де варто пообідати в Будапешті? 

Прямо від центрального собору Святого Штефана до набережної йде пішохідна вулиця, на якій розташовано безліч кав'ярень та ресторанів. Обід в ресторані на три особи на цій вулиці коштуватиме в середньому €85. Водночас, якщо Ви відійдете від скупчення туристів і прогуляєтесь вбік хвилин 30, то ваш чек на аналогічні страви скоротиться десь на €20. Обов’язково раджу скуштувати гуляш. Це фірмова угорська перша страва на кшталт нашого борщу. Також в Будапешті зазвичай подають смачну качку та вишукані десерти. З вина раджу спробувати легендарний Токай, хоча слід враховувати, що традиційні токайські вина напівсолодкі, а не сухі.

Яку книгу варто взяти з собою в дорогу? 

Будапешт — величезне місто, тому аби охопити більшість його визначних місць, я б радила взяти з собою в дорогу путівник видавництва Dorling Kindersley (DK). Вони зазвичай прокладають декілька цікавих пішохідних маршрутів з описами та фотографіями цікавих пам’яток та будівель. Що ж до художньої літератури, то якщо місто зможе вас поглинути, то сил на щось стороннє уже не залишиться.

Собор Матіоша. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Собор Матіоша. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Які пам'ятки варто обов'язково відвідати? 

Обов’язково варто відвідати Королівський палац, бастіон Рибалки та собор Матіаша в Буді, Будівлю Парламенту із розташованою всередині скарбницею, Площу Героїв із колонадою визначних правителів Угорщини та музей Терору. 

Королівський палац. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Королівський палац. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Відвідуючи собор Святого Штефана, раджу обов’язково піднятися на дзвіницю, звідки видно фактично все місто.

Собор Святого Штефана. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Собор Святого Штефана. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Собор Святого Штефана. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Собор Святого Штефана. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Також цікаво замість традиційного туру містом на двоповерховому автобусі взяти екскурсію на автобусі-амфібії, яка суміщає подорож вулицями із плаванням по Дунаю. Це єдиний подібний тур в Європі, аналогічний є в Бостоні і має назву Boston Duck Tour. Він є дорожчим за звичайну екскурсію, але вид з Дунаю на місто того вартий. Старт цього туру також розташований біля готелю Four Seasons.

Бастіон Рибалки. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Бастіон Рибалки. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Який одяг взяти з собою?

В Будапешті велика кількість туристів, тому якщо ви обрали це місто виключно для подорожі та відпочинку, то я раджу зручне взуття та одяг типу smart-casual. У випадку, коли вам треба сумістити бізнес-подорож із знайомством з містом, то тоді раджу більше речей, бо гуляти в офісному вбранні пильними вулицями серед натовпу туристів не є комфортним.

Що ще має бути у валізі? 

Оскільки це велике європейське місто, то будь-які речі в разі потреби ви без проблем зможете придбати в магазині, отже окрім парасольки (бо погода буває вкрай мінливою і навіть серед сонячного літнього дня тут бувають зливи), я б не радила брати багато зайвих речей.

Арка Героїв. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Арка Героїв. Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

Ваші поради мандрівникам?

Дуже важко суміщати роботу із повноцінною подорожжю, тому аби відчути дух нового міста я б радила або робити короткотривалу подорож вихідного дня, або на день-два продовжити відрядження за власний рахунок і вже після закінчення всіх бізнесових справ знайомитись із містом як кажуть «із чистим та відкритим серцем».

Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник
Джерело фото: із особистого архіву Марії Колесник

І ще, по можливості раджу подорожувати разом із родиною, тоді весь позитив ви зможете розділити із своїми близькими.


Наталія Бортник, AgroPortal.ua