Панама — столиця однойменної країни. Ця держава відзначається дуже динамічною, багатокультурною та швидко зростаючою економікою. Завдяки вигідному розташуванню — в центрі Північної та Південної Америки — багато штаб-квартир міжнародних корпорацій та банків знаходяться саме тут. До того ж уряд стимулює переселення емігрантів, тому процес отримання візи на постійне місце проживання тут досить простий.

Екскурсію Панамою цього разу проведе колишній генеральний директор Danone в Україні і Білорусі Даріо Маркетті.

Міжнародний аеропорт «Панама Токумен» — найбільший і найбільш завантажений аеропорт у Центральній Америці. Тут є щоденні рейси у основних міжнародних напрямках. Цікавим фактом є те, що Панама посідає п'яте місце у світі серед країн, найкращих для життя на пенсії.

Джерело фото: Даріо Маркетті
Джерело фото: Даріо Маркетті

Ваше улюблене місце в Панамі?

Моє улюблене місце в Панама-Сіті — це старе місто, де можна знайти невеликі ресторани, бари, магазини з морозивом, художні галереї, сувенірні магазини та фантастичні бари на даху з вражаючим видом на сучасне місто та горизонт.

Але моє улюблене місце за межами Панами — це архіпелаг, що називається Сан-Блас, він розташований на північно-східній стороні, на березі Карибського басейну Панами і межує з Колумбією, країною індіанців гуна. Вони є першим середньоамериканським індійським племенем, яке отримало суверенітет на своїй землі, має власні правила та закони. Завдяки численним правилам розвиток на цих островах дуже повільний, тому цю територію можна назвати незайманою. 

Який найкращий готель в Панамі?

На мій погляд, найкращий готель Панами — The American Trade Hotel, розташований у старому місті, також відомому як Casco Viejo. Цей район славиться визначними колоніальними пам'ятками — трьома старими церквами, неокласичним Президентським палацом. Тут є різноманітні кафе на площі, бари, ресторани та сувенірні бутики. Вночі місто підсвічують бари на даху з видом на міську панораму. Все знаходиться на відстані пішої доступності.

Джерело фото: Даріо Маркетті
Джерело фото: Даріо Маркетті

Які страви порадите скуштувати?

Завдяки багатокультурному населенню в Панамі дуже легко знайти їжу з багатьох країн. Тут є різноманітні ресторани з багатьма опціями. Тим не менш, страви з морепродуктів — один із найкращих варіантів завдяки доступності свіжих морепродуктів.

Яку книгу взяти в дорогу?

Lonely Planet Panama — це завжди гарний вибір, коли ви подорожуєте. Там можна знайти відмінні поради будь-якого типу: від проживання, ресторанів, місць для відвідування і до чудових відгуків мандрівників, що вже побували тут.

Які пам'ятки варто обов'язково відвідати?

На додаток до Casco Viejo і Сан-Блас, ви також маєте відвідати Музей Панамського каналу.

Потрібно також побувати у Музеї біорізноманіття, розробленому відомим архітектором Френком Гері. Це його перший проект у Латинській Америці. Музей пояснює, як Панама виникла близько 3 мільйонів років тому внслідок багатьох вивержень вулканів, як змінився клімат через відхилення водних течій та їх перетину.

Джерело фото: Даріо Маркетті
Джерело фото: Даріо Маркетті

Який одяг взяти з собою?

Панама — дуже спекотна і волога країна. Літо — з середини грудня до середини березня, інша частина року вважається дощовим сезоном. Але не бійтеся: дощ іде не кожного дня!

Під час поїздки в Панаму беріть в основному літній одяг. Але потрібно взяти до уваги, що в приміщеннях дуже багато кондиціонерів! І в деяких місцях може бути суттєво холодно :).

Джерело фото: Даріо Маркетті
Джерело фото: Даріо Маркетті

Що ще має бути у валізі?

Сонце дуже небезпечне, тому їхати на пляж, сподіваючись тільки на сонцезахисний крем, — дуже нерозумний вчинок. Потрібно подумати про одяг, який захистить від ультрафіолетового випромінювання.

Також не забудьте взяти камеру, щоб зберегти чудові спогади ).

Ваш порада мандрівникам, наприклад, як встигати працювати та знайомитися з містом?

Uber в Панамі працює відмінно, тож ви можете легко дістатися куди завгодно. Місто дуже безпечне, тут є багато магазинів. Місцева валюта — долар США, тому для жителів деяких країн зі слабкою валютою може бути досить дорого.

Джерело фото: Даріо Маркетті
Джерело фото: Даріо Маркетті

Наталія Помянська, AgroPortal.ua