На Житомирщині жінки все частіше обирають професію фермера

27 квітня 2024, 06:40 769

З початку 2024 року Житомирська обласна служба зайнятості видала жителям області 259 ваучерів, які дають можливість сплатити за навчання у закладах освіти. З 12 професій і спеціальностей, які наразі вподобали отримувачі ваучерів, лідирує робітник фермерського господарства.

Перепідготовку за цією професією обрала 91 людина, причому здебільшого жінки. Про це пише Житомир Ньюс.

Нещодавно у селищі Черняхів відбулось урочисте вручення свідоцтв черговій групі фермерів, які завершили 10-місячне навчання. Йдеться про шістьох випускників, п’ять з яких  жінки.

Олена Пашинська, начальниця Черняхівського відділу Житомирської філії Житомирського ОЦЗ

Щиро захоплююсь вашими досягненнями. Своїм прикладом ви довели, що навчання після 45 років — це новий етап розвитку, можливість отримати сучасні знання та навички, практичний досвід. Впевнена, що нова професія допоможе вам реалізувати ваші мрії, а водійське посвідчення надасть нові можливості.

Жінки поділились, що йшли навчатися, щоб отримати сучасні знання в галузі сільського господарства, які б допомагали професійно обробляти землю, вирощувати гарні врожаї домашньої городини й забезпечувати свою сім’ю та земляків якісними продуктами. А після завершення навчання вже виношують бізнес-ідеї й підприємницькі плани.

Професія робітника фермерського господарства цікава тим, що дає повний комплекс знань і навичок: випускники отримують свідоцтва про присвоєння робітничої кваліфікації за професіями водія автотранспортних засобів, тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва, а також знання з основ агротехніки, зоотехніки, ветеринарії, способів обробки сільськогосподарської продукції, правил техніки безпеки під час роботи з сільськогосподарськими машинами та інвентарем, особливостей роботи з отрутохімікатами, добривами, гербіцидами, які застосовуються у сільському господарстві.