Якщо хочеш ідеального працівника — візьми та виховай його. Тому роботу з кадрами необхідно розпочинати ще зі школи, руйнуючи стереотипи, що агро — це нецікаво.
Важливою складовою в роботі з кадрами за нинішніх обставин стає тема турботи та підтримки. Йдеться не лише про програми та пільги, а й живу підтримку в реальному часі, що потребує великої уваги з боку HR-персоналу.
Таку думку під час конференції «Ефективне управління агрокомпаніями» (LFM) висловив керівник практики Human Capital Advisory Services «Делойт» в Україні Яків Акулов.
Якщо хочеш ідеального працівника — візьми та виховай його. Тому роботу з кадрами необхідно розпочинати ще зі школи, руйнуючи стереотипи, що агро — це нецікаво.
На її переконання, молодь потрібно «драйвити», розповідаючи про інновації, сучасні супутникові технології.
У компанії CFG ще на початку пандемії дійшли висновку, що на регіональному рівні потрібно піднімати кваліфікацію кадрів, а найефективніше це зробити — самостійно навчаючи майбутнього працівника.
У спілкуванні з працівниками ми все частіше переходимо до індивідуальних підходів, досліджуємо тенденції на ринку праці, дивимося, хто та як реагує на певні зміни, забезпечуємо конкурентоспроможною заробітною платою.
Проте, за словами експертки, цього недостатньо, ще необхідно створювати бренд соціально відповідального роботодавця, підтримувати імідж сучасного агросектору, звертати увагу на графіки та умови роботи, спрощувати виробничі процеси завдяки діджиталізації.
Зі свого боку, керівник напряму Agrohub HR360 Дмитро Лєбєдєв звертає увагу HRів на працевлаштування ветеранів.
За його словами, дослідження Agrohub свідчить, що частина компаній не стикалась з такою проблемою, для інших це неактуально, й лише невелика частина організацій має робочу групу, яка вивчає ситуацію та відповідально ставиться до розробки стратегій співпраці з ветеранами.
Існує велика потреба навчати персонал компаній взаємодіяти з ветеранами, а також забезпечити працевлаштування демобілізованих.
AgroPortal.ua за матеріалами конференції УКАБ