Україна у 2024 році четвертий рік поспіль утримала високий експорт яблучного концентрату.
Про це журналу «Садівництво по-українськи» розповів аналітик плодоовочевого ринку проєкту EastFruit Євген Кузін, пише AgroTimes.
«Загалом структура плодово-ягідного експорту залишається такою, як була останніми роками. На першому місці — яблучний концентрат, на другому — волоські горіхи, далі — заморожена малина, інші заморожені фрукти (переважно чорниця), свіжі фрукти (яблука та лохина). За січень – серпень 2024 року український експорт вже майже досяг рівня експорту за весь минулий рік», — зазначив він.
За словами експерта, фруктовий імпорт, незважаючи на зниження останніми роками, за структурою залишається відносно стабільним. За багатьма категоріями свіжих фруктів рівень імпорту стабілізувався, а за деякими — почав зростати, що свідчить про те, що споживчі настрої українців відновилися.

Органічна плантація лохини як впорядкований програмний код

УКАБ Агротехнології 2026. Захід: усі козирні рішення на одному полі

Від льону до готової продукції: фермери на Миколаївщині розвивають власну переробку

Асоціація «Ягідництво України» почала приймати заявки на участь у 8-му виданні щорічного Каталогу експортерів плодово-ягідної продукції України — The Ukrainian Berry Industry.

Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України встановило на червень 2026 року мінімальні ціни на сільгосппродукцію.

Українські виробники завершили 2025/26 МР із різними результатами залежно від культури.

Україна після невдалого сезону 2024/25 знову нарощує експорт яблук і суттєво скорочує імпорт.

Україна у 2025 році експортувала 4,9 тис. т органічних горіхів на суму €16,6 млн. Порівняно з попереднім роком обсяг експорту зріс на 91%, а в грошовому виразі — більш ніж удвічі.

Польща лідирує за обсягами закупівлі органічних ягід в Україні.

Європейський ринок фруктів та овочів залишається одним із найбільш вимогливих у світі. Для виходу на більш складні канали продажу українським компаніям недостатньо мати лише конкурентну ціну.

Україна майже не представлена на світовому ринку кісточкових культур і програє країнам із розвиненою інфраструктурою.

Український експорт яблука поступово змінює географію: традиційні ринки Близького Сходу слабшають, натомість зростає роль країн Центральної Азії.