Вітчизняного насіння Pioneer стало більше

20 грудня 2017, 06:30 5447

За останні 3 роки в Україні стали виробляти значно більше насіння кукурудзи світового бренда Pioneer. Так, частка локального виробництва збільшилася з 13% до 61%. Насіння вирощується на майже 3 тис. гектарів у господарствах партнерів, де суворо дотримуються жорстких вимог насінництва, а головне — переходять на зрошення.

Хоча і на значно менших площах, але підтягується і соняшник: відбірне насіння нинішнього року виростили на майже 1,5 тис. га (у 2016-му було лише 320 га). Звісно, це пов’язано із відкриттям нової лінії виробництва соняшнику на заводі DuPont Pioneer у Стасях Полтавської області — ТОВ «Стасі Насіння».

Важливим фактором стабільності для українських фермерів є те, що Pioneer 90% насіння вже вирощує на зрошенні, стимулюючи у такий спосіб уникати ризиків і своїх партнерів. «Ми працюємо як із великими холдингами, так і з невеликими фермерськими господарствами, — говорить  керівник  агрономічного відділу виробництва ТОВ «Стасі Насіння» Сергій Панченко. — Мусимо забезпечити достатній запас партнерських земель для свого насінництва, бо усім треба дотримуватися сівозміни і бути особливо уважними до просторової ізоляції. Іноді партнери беруть паузу у співробітництві з якихось своїх причин, але ми завжди залишаємо відкритими двері для відновлення спільної роботи».

Сергій називає приклади господарств, де спільними зусиллями вдалося встановити надійні зрошувальні системи. Приміром, посприяли з інвестиціями приватному підприємству «Ісіда-Д» у Диканському районі. Воно обробляє 500 га землі і має прогресивних керівників, які зорієнтувалися, що неподалік є водойма і насіннєвий завод. Партнери скористалися такими логістичними зручностями. Проект зрошення починали з нуля і здали буквально під ключ. Економічна вигода очевидна.

Сергій Панченко показує карту, де видно, що співпраця охоплює всю територію України: «Свідомих, відповідальних виробників-партнерів у нас стає все більше на всій території країні. Скажімо, співпрацюємо з великою відомою компанією «Панда» на Черкащині і водночас із фермерським господарством на 200 га «Фемелі-Фарм», що у Запорізькій області. Крім кукурудзи, взяли курс і на насіннєвий соняшник на зрошенні. Позбуваємось ризиків — у цьому наша суттєва перевага».

Виробництво Pioneer в Україні забезпечує своїх партнерів технікою для специфічних робіт на насіннєвих ділянках. Це виключно нові комбайни, кастраційні машини, які мінімізують витратну та виснажливу ручну працю. «Є розуміння, що діємо у жорсткому часовому обмеженні, для агрономів це ключові 2,5 місяці. Тоді треба робити все швидко та ефективно. Наші практики у господарствах навіть вносили свої зауваження і побажання щодо деяких машин та механізмів. І ми передавали їх виробникам техніки, у нас є така можливість. Ті, відповідно,  дослухаються до користувачів, враховують певні моменти», — ділиться Сергій Панченко.

Гарантувати не тільки високий урожай, але й найвищу якість добірного насіння бренду Pioneer допомагає і повний агрономічний супровід, яким компанія забезпечує своїх партнерів. «Якщо ми вже взялися співпрацювати, то на всіх без винятку етапах консультуємо свої господарства, ведемо з початку і до завершення, — запевняє Сергій Панченко. — Партнери  високо цінують таку підтримку. За кожним нашим агрономом закріплені конкретні площі, він постійно ними опікується. Ми розуміємо, що агровиробники насправді спілкуються не з корпораціями та фірмами, а з конкретними спеціалістами, з людьми. Від цього залежатимуть конкретний результат і наша знаменита якість.

Переконалися: людей мотивує до співпраці те, що вони хочуть бути з лідерами, працювати прозоро, етично. Розраховуємо, що саме таким буде весь агробізнес в Україні».


Ірина Садова, AgroPortal.ua