Corteva Agriscience осягла насіннєву магію

01 жовтня 2018, 06:39 4504

Сільськогосподарський підрозділ компанії DowDuPont презентував в Україні власну технологію обробки насіння і свій новий бізнес-проект.

Молодий бразилець Андре Негрейрос спеціально приїхав в Україну, щоби оголосити: відтепер CortevaAgriscience™ — новий гравець на ринку обробки насіння в Європі.

Андре Негрейрос нещодавно поповнив команду CortevaAgriscience™, Сільськогосподарського підрозділу DowDuPont, щоби керувати новим напрямком з технологій обробки насіння в регіоні Європа, Близький Схід та Африка.

У чому магія?

Стратегію в обробці насіння Андре Негрейрос називає магією і одразу розкриває її секрет: він у цілеспрямованому застосуванні засобів захисту точно на насіння, а не на ґрунт, у повітря або на зрілу рослину. Завдяки цьому потенційний вплив на поверхню знижується більш ніж на 90% порівняно з іншими методами обробки.

Очікувані переваги:

  • гарантований захист насіння під час сильного і здорового старту, від самого початку потрапляння в ґрунт;
  • економія на придбанні дорогого посівного матеріалу, який завдяки ефективному захисту генерує більшу ефективність;
  • значне зниження витрат на транспортування та обробку хімікатами;
  • зменшення впливу хімічних продуктів на оточуюче середовище — ґрунт, повітря, воду;
  • зменшення ризиків під час роботи персоналу з хімікатами.

«Ми категорично відстоюємо саме промислову обробку насіння, безпечну для агровиробників та довкілля. В її організації і бачимо основу нового бізнесу Corteva™, — уточнює Андре Негрейрос. — Хочемо, щоби у фермерських господарствах забули про примітивні й шкідливі домашні способи обробки насіння протруйником, через які хворіє персонал, а насіння недоотримує якості.

При створенні Corteva Agriscience™ обрана концепція «Жити безпечно» як корпоративна цінність».

Напрям обробки насіння продуктами захисту є новим для DowDuPont. Але 90-річний досвід компанії у роботі з насінням дає їй впевненість в успіху. Перспективи також відкриваються завдяки значним інвестиціям у наукові розробки та інновації.

У чому бізнес?

Топ-менеджер нового напрямку запевняє, що компанія створила бізнес, який принесе додаткову цінність за допомогою нового ринкового підходу.

Corteva Agriscience™ займе окрему нішу на ринку, де порівняно небагато гравців.

«Ми беремося за дуже складну і вартісну технологію застосування продукту не традиційно на лист, а на насіння. Є лише декілька компаній, які здатні її втілити, — пояснює Андре Негрейрос. — Крім того, є багато ускладнень через безліч суворих регуляторних, нормотворчих питань у Європі.

Не всі наважуються працювати безпосередньо із насінням — живою субстанцією, якій легко заподіяти шкоду. Робимо багато важливих тестів на перевірку безпечності, а також особливо дбаємо про спеціалізовані місця зберігання.

Комплексна технологія обробки насіння потребує величезних коштів, які DowDuPont має можливість вкладати після процесу об’єднання».

У Європі Corteva планує відкрити перший науково-дослідницький центр обробки насіння. У кількох країнах розмістяться спеціалізовані лабораторії перевірки його якості.

«Насіннєвий бізнес є критично важливим для нас. Corteva Agriscience™ допомагатиме своїм клієнтам виробляти більше якісних продуктів з меншою кількістю ресурсів», — говорить Андре Негрейрос.

Ринок позитивно реагує на технології обробки насіння. Минулого року більше 70% пшениці та кукурудзи вирощено європейськими фермерами з промислово обробленого насіння. 20 років тому цей показник становив лише 10%. Олійний ріпак, соняшник, ячмінь та інші культури також все частіше вирощуються із обробленого насіння.

З якими продуктами іде Corteva Agriscience™?

Регіональний керівник технології обробки насіння представив три нових продукти, з якими новий бізнес-напрямок починає роботу. Це:

  • Lumiposa™ — один із відомих продуктів інсектицидної обробки насіння, який забезпечує контроль над основними шкідниками на зимовому олійному ріпаку;
  • Lumisena™ — фунгіцид для соняшнику;
  • Lumivia™ — інсектицид.

Усі продукти мають спільний корінь «lumi», тобто — «світло». Обіцяють, що насіння, оброблене такими препаратами, випромінюватиме особливе живильне світло.

Першою в Україну прийде Lumisena™, яку сподіваються зареєструвати вже найближчим часом. Два наступні продукти планується запускати в нашій країні в найближчі роки. Corteva Agriscience™ має намір зібрати потужний портфель засобів захисту рослин, включно із біологічними препаратами, полімерами та інокулянтами.

«Думаю, на наші продукти одразу позитивно зреагує ринок, нароблять багато галасу!» — з бразильською енергійністю обіцяє Андре Негрейрос.

Якою буде ціна?

Топ-менеджер Corteva Agriscience ™ відповідає так на це делікатне запитання: «Ціна буде доступною. Перед запуском кожного продукту ми спочатку обов’язково вивчаємо ринок: скільки готовий заплатити сільгоспвиробник. Тільки після цього формуємо ціну. Вона різна у кожній країні.

Логіка розрахунку: якщо фермер зможе за допомогою нашого продукту збільшити врожайність, наприклад, на 10%, то ми беремо частинку з цих 10%.

Експериментами і практикою доведено, що, скажімо, дія препарату Lumisena™ на посівах з великими проблемами через борошнисту росу справді дає ріст врожайності більше ніж на 10%.

Загалом ідея полягає у тому, щоби поєднати стійкі гібриди з найкращою технологією обробки насіння і таким чином заблокувати рослини від хвороб».

Де в Україні оброблятиметься насіння?

Corteva Agriscience™ не буде зосереджуватись на одному місці, де оброблятиме насіння за новою технологією. Натомість об’єднається з компаніями-партнерами для придбання інноваційного обладнання на різних локаціях, де і надаватиме бізнес-послуги, готуючи інноваційне насіння, зокрема, вирощене у місцевих умовах.

До проекту обробки насіння залучатимуться насіннєві заводи. І не тільки компанії DowDuPont у Стасях на Полтавщині, але й інших насіннєвих компаній.

«Наша задача — допомогти всім насіннєвим компаніям забезпечити високоякісну обробку насіння», — підсумував Андре Негрейрос.

 

Ірина Садова, AgroPortal.ua