У період жнив важко застати аграріїв в офісі, більше того, в гарячу пору їм доводиться працювати в дві зміни. Засновник ПСП «Патріот» Анатолій Тільнов вдень вирішує організаційні питання, а ввечері — їде у поле, де дискутує, бо важливо не упустити момент і вчасно закрити вологу. До того ж Анатолій Олександрович зізнається, що любить працювати в полі більше, ніж керувати господарством.
Источник фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

ПСП «Патріот» має в обробітку 1700 га землі в с. Рясне Золочівського району Харківської області. Тут вирощують пшеницю, кукурудзу, ячмінь, просо, сою, горох, соняшник і навіть гречку.

«В мене така тактика — не отримати максимальний врожай, а вирощувати максимум культур. І такий підхід цілком виправданий. Торік, наприклад, 10 га проса дали більше доходу, ніж 100 га пшениці. Ціна на просо була 15 тис./га при врожайності 50 ц/га. А що буде в ціні цього року, яка культура буде виграшною — сказати важко», — зазначає Анатолій Тільнов.

На початку липня почали збирати озиму пшеницю при середній врожайності 50 ц/га. Є сподівання на гарний врожай соняшнику, адже цієї весни його в ПСП «Патріот» посіяли раніше за всі культури, для того щоб забезпечити рослину потрібною вологою. Тож сонях на полях господарства зацвів на два тижні раніше, ніж в інших господарствах району. 

Незважаючи на те, що торік гречка була збитковою культурою, в господарстві від неї не відмовляються і цього року посіяли 20 га.

Все починається з техніки

Як розповідає Анатолій Тільнов, насіння всіх культур використовує виключно іноземної селекції. Але він упевнений, що врожайність насамперед залежить від стану і обробітку ґрунту. Тому вся ґрунтообробна і посівна техніка в ПСП «Патріот» нова і грамотно підібрана.

«Маємо 4 сівалки, є пропашні та зернові, три з них — Amazone. Трактори, які використовуємо на основних роботах, теж всі нові, хоча ще маємо потребу в одному потужному тракторі. Відчули, що з такою технікою працювати набагато ефективніше, отримуємо кращі результати і несемо менше втрат. Але єдина проблема — на новій сучасній техніці немає кому працювати. Відчувається дефіцит кадрів, сьогодні на тракторі працює чоловік, якому 68 років, молоді взагалі немає», — зазначає Анатолій Тільнов.

До речі, всю новопридбану техніку Анатолій Олександрович випробовує сам, відповідно може працювати на всьому, підмінюючи своїх робітників. Навіть на комбайні, але в жнива туди черга, адже за один день жнив екіпаж комбайнерів заробляє по 5-6 тис. грн, тож не охоче поступаються місцем. В ПСП «Патріот» оплата комбайнерам залежить від обсягу зібраного, екiпаж комбайну отримує 2% від намолоченого.

Незамінний помічник

Анатолій Тільнов розповідає, що щороку, за можливості, намагаються оновлювати чи докуповувати нову техніку. Вже п’ять років незмінним порадником у підборі техніки для господарства є компанія «ТРІА», яка пропонує аграріям сільськогосподарську техніку 20-ти брендів європейського та американського виробництва, що дає можливість повністю закрити весь перелік необхідної лінійки техніки для рослинництва, тваринництва і системи зрошення. 

Источник фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

В асортименті «ТРІА» ви знайдете сільськогосподарську техніку для вирішення будь-яких потреб господарства вiд комбайнів і тракторів до насіннєвих заводів та зерновых елеваторів. Компанія має 5 філіалів у кожному куточку України (Київ, Харкiв, Днiпро, Миколаїв, Первомайськ), тож має змогу доставляти та обслуговувати техніку швидко і вчасно.

«Ми завжди вивчаємо свого клієнта: які культури вирощують, який обсяг землі обробляють — ці параметри мають значення в процесі підбору техніки. Важливо оптимально підібрати техніку відповідно до потреб, щоб фермер чи сільгосппідприємство не переплачували за непотрібну потужність чи функції. Щодо господарства ПСП «Патріот», то ми разом з Анатолієм обдумано підходимо до вибору, щоб ця техніка дійсно була потрібна і своєчасна. Для нас як дистриб’юторської компанії важливо, щоби придбана одиниця техніки заробляла додатковий дохід і давала можливість сільгосппідприємству інвестувати далі», — розповідає директор компанії «ТРІА» Андрій Карцев.

За п‘ять років господарство ПСП «Патріот» поповнилося 10 новими одиницями різної сільгосптехніки. Новим надбанням є телескопічний навантажувач Weidemann 5522 з висотою відйому до 5,5 м та вантажопідйомністю 2,2 т.

«Ми дуже вчасно взяли навантажувач Weidemann, я задоволений, що нам його порадили в «ТРІА». Звісно, техніка недешева, але вона того коштує. Ми його брали в основному для навантаження зерна, але на сьогоднішній день машина робить усю роботу та є незамінним помічником. Поки в господарстві не було навантажувача, важко було оцінити його необхідність, а сьогодні навіть не уявляю, як і чим виконувалася раніше робота. Він став незамінним в господарстві і щодня вивозить сміття, нагортає, завантажує, розвантажує. До цього частково ці роботи виконували МТЗ-80, але це незрівнянна техніка і можливості», — зазначає Анатолій Тільнов.

Источник фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

Як розповідає менеджер з продажів Weidemann компанії «ТРІА» Олександр Любченко, телескопічні фронтальні навантажувачі Weidemann відрізняються грамотно підібраною потужністю, багатофункціональністю та витривалістю. Завдяки повнопривідний системі управління вони володіють абсолютною стійкістю, а також оснащені для виконання великої кількості різних робіт.

«Серед основних переваг навантажувачів Weidemann — маневреність, прохідність, багатофункціональність i низькі витрати палива. Завдяки цим якостям вони підходять для будь-якого місця використання. Всі телескопічні навантажувачі володіють малими внутрішніми радіусами повороту, що дуже підходить для використання в обмежених умовах, як, наприклад, в зернових складах чи на тваринницьких фермах», — розповідає Олександр Любченко.

Навантажувач використовує двигун Perkins 2,2 л на 49 к.с. Це компактний двигун із великим постійним діапазоном потужності. Завдяки йому досягаються такі високі робочі показники. За необхідністю є можливість встановити більш потужну модель Perkins 2,2 л Turbo на 61 к.с.

Також важливо відмітити, що двигун навантажувачів Weidemann виготовлений із застосуванням екологічно безпечної технології, що відповідає останнім нормам токсичності ВГ. 

Комфортність та економічність

В ПСП «Патріот» навантажувач придбали в стандартній комплектації з вилами для завантаження і ковшем. Але для машини є багато різних варіантів навісного обладнання. Гідравлічна швидкозмінна система робочих органів дозволяє зручно і швидко змінювати навісне обладнання, наприклад, з ковша на вили для піддонів, круглі та квадратні захвати для тюків на щипці для силосу.

«Працювати на Weidemann дуже комфортно, до того ж він дуже економний в плані використання пального, однієї заправки вистачає на тиждень роботи. Це дуже важливо!» — відмічає Анатолій Тільнов.

«Наприклад, зазвичай розповсюджені телескопічні машини на ринку України споживають 6-7 л пального на годину, навантажувач Weidemann — лише 4. Завдяки оптимально пiдібраному двигуну навантажувачів Weidemann стало можливим поєднання високих показників у роботі та максимально низьких витрат на паливо», — доповнює Олександр Любченко.

Він пояснює, що плавний і комфортний режим роботи навантажувача забезпечується завдяки інноваційній системі vls (Vertical Lift System), що найкраще зарекомендувала себе в сфері сільського господарства. Практично вертикальний рух підйому і опускання підвищує стійкість машини. Плавний режим роботи, запобігання зниженню швидкості опускання з міркувань безпеки і спрощене обслуговування дозволяють підвищити продуктивність вантажних робіт за допомогою машини. Досвідчені водії завдяки системі vls можуть працювати ще швидше, а новачки отримують цінну підтримку при виконанні підйомних і навантажувальних робіт.

Источник фото: AgroPortal.ua
Джерело фото: AgroPortal.ua

«У великих господарствах, які займаються кількома напрямками, бажано мати два таких навантажувача. В одного з наших клієнтів у Лубнах, який займається рослинництвом і тримає велику ферму з ВРХ, вже є дві такі машини. Загалом телескопічні та фронтальні навантажувачі Weidemann можуть бути оптимально пристосовані до індивідуальних вимог. Доступно 30 моделей потужністю від 24 до 136 к.с. з робочою вагою (вага машини) від 1630 кг до 11 210 кг і перекидним навантаженням (вантажопідйомністю) від 532 кг до 5290 кг», — відмічає Олександр Любченко.

«Великою перевагою також є те, що для обслуговування навантажувачів Weidemann в компанії «ТРІА» є спеціалісти, які пройшли навчання безпосередньо на заводі виробника в Німеччині, а також є склад запчастин у Харкові, Миколаєві та Києві. Тобто ми зможемо оперативно закрити всі питання, доставити запчастини, і відремонтувати чи провести сервісні роботи. При необхідності завжди є можливість зателефонувати на нашу лінію підтримки і отримати відповідь на будь-яке питання з техніки Weidemann у наших сервісних інженерів», — стверджує Андрій Карцев.

Загалом в «ТРІА» відзначають, що з Weidemann працюють вже декiлька років і за цей час встигли переконатись в якості цієї техніки.

«На вiдмiну вiд багатьох конкурентів, які дають лише рiк гарантiï, на кожен навантажувач Weidemann розповсюджується гарантія від 2-х рокiв, що дає впевненість у тому, що за цей період техніка буде використана зі 100% продуктивнiстю, а будь-якi несправності будуть в короткий час усунуті фахівцями «ТРІА», адже сервісне обслуговування сільськогосподарської техніки і агрегатів здійснюється на базі представництв компанії та шляхом виїзду сервісних iнженерiв до господарств клієнта», — розповідає Олександр Любченко.

Тим часом Анатолій Тільнов запевняє, що той, хто вже користується телескопічним навантажувачем Weidemann, не зможе від нього відмовитись.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua

Мультимедіа