Тривалі дощі, які випали в цьому році у весняно-літній період, деякою мірою затягнули процес дозрівання зернових культур. Тому збирання озимого ячменю в Херсонській області почалося на початку другої декади червня.

Врожайність озимого ячменю по району становить 3-5 т/га, залежно від фону живлення, попередника та густоти посіву. Що стосується озимої пшениці, то на початку третьої декади червня господарство почало обкоси полів. Наразі жнива ідуть повним ходом. Залежно від попередників, технології посіву, норм добрив, густоти посіву та сортів, нині середня врожайність коливається від 3,5 до 5,7 т/га.

Головний агроном господарства вважає, що зважаючи на цьогорічні погодні умови, дані показники є абсолютно нормальними. Головне, щоб не повторилася ситуація минулого року. Адже тоді осінь була досить сухою і існувала загроза, що поля прийдеться пересівати, але дякуючи погодній канцелярії, господарство зуміло вийти на добрі показники врожаю.

Стосовно інших культур, то соняшник, який був посіяний наприкінці березня, починає активно цвісти. Наразі у господарстві заплановано десикацію еспарцету та коріандру. У підприємствах району починається підготовка до збору ріпаку.

Антон Корчан, агроном-практикант в Херсонській області

Мультимедіа