Cьогодні група компаній «Штефес» добре відома в Україні. Засоби захисту рослин, що виробляє і реалізовує «Штефес», дали змогу тисячам українських аграріїв зберегти та зібрати мільйонні врожаї, примножити свої статки. 

Популярності компанії сприяла не лише якість її продуктів, а й наполегливість, далекоглядність і харизма її засновника, Герберта Штефеса, який у буремному 1993 році провів досліди новітніх ЗЗР і зареєстрував їх в Україні. Згодом, з його легкої руки, в 1997 році у Ліхтенштейні було створено виробничу компанію ДДЕ ФАРМ АГ, яка наразі входить до складу групи компаній «Штефес» і займається розробкою та виробництвом пестицидів під брендом STEFES.

З нагоди 25-річчя ДДЕ ФАРМ АГ ми спілкуємося з Валентиною Потаповою, яка в 2007 році очолила групу компаній «Штефес» і нині продовжує справу життя Герберта Штефеса.

Ваша компанія на ринку вже майже 30 років. З чого все починалося? Який шлях пройшла компанія за ці роки?

Валентина Потапова: Герберт Штефес, засновник і перший керівник компанії, маючи величезний досвід роботи з агрохімією, вперше приїхав до України в 1993 році. Тоді в Україні цукрові буряки вирощували на площі 2 млн га і це його настільки вразило, що він вирішив зайнятися бізнесом саме тут. Після проведення потрібних для реєстрації іспитів і досліджень у 1994 році було зареєстровано чотири гербіциди для цукрових буряків, і вже в 1995 р. пан Штефес засновує компанію «Київ-Штеф» і розпочинає продажі своєї продукції в Україні. І, напевно, не дивно, що перший повноцінний офіс компанії «Штефес» в Україні відкрився в Києві, в Інституті цукрових буряків, а цукрові буряки стали основою бізнесу. Саме в той період я познайомилася з паном Штефесом та його дружиною пані Маргаліт. Я тоді працювала на Білоцерківській регіональній митниці брокером і допомагала йому з розмитненням його продукції (так сталося, що я, вчитель математики за фахом, вимушена була піти заробляти на хліб брокерством).

Пані Штефес запропонувала мені стати помічницею свого чоловіка… і я погодилася. І з тих пір я, тоді ще дуже далека від сільського господарства та захисту рослин, буквально поринула в цю стихію і впритул зайнялася аграрним бізнесом, постачанням ЗЗР, водночас вивчала німецьку мову, опановувала агрономічні знання. Згодом я виклала свій практичний досвід в кандидатській дисертації на тему «Наукове обґрунтування захисту посівів буряків цукрових від бур’янів без індукування хімічних стресів рослин культури», яку успішно захистила. Можна сказати, що з буряками я на «ти»:). 

Мультимедіа