Україна вичерпала квоти на імпорт безкісткової свинини з ЄС

12 серпня 2019, 08:00 2147

Україна протягом січня-липня поточного року імпортувала 13,6 тис. т свинини сукупною вартістю $25,7 млн, що на на 11% чи 1,4 тис. т більше ніж за відповідний період минулого року.

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби, повідомляє Асоціація свинарів України.

Як зазначається, якби імпортна активність у липні зберігалася на рівні попередніх двох місяців, обсяги надходження свинини іноземного походження у січні-липні поточного року зрівнялися з минулорічними.

«Протягом другого місяця літа імпорт свинини склав майже 2,5 тис. т, що істотно перевищило активність зовнішніх постачальників протягом травня-червня. Так, м'ясопереробники-імпортери зазначали, що стимулом для активнішої закупівлі м«яса свиней за межами країни стало досить різке підвищення рівня внутрішніх цін на свинину на початку третьої декади місяця. Це збільшило економічну привабливість імпортної сировини. З іншого боку, імпорт свинини минулого місяця був у півтора рази меншим ніж у липні минулого року», — роз'яснюють в АСУ.

Не зважаючи на згадане пожвавлення, і оператори ринку, і експерти висловлюють сумніви щодо збільшення притоку імпортної м'ясної сировини. Зокрема, поступове підвищення цін на свинину в країнах ЄС може перерости у довгоочікуваний висхідний тренд, що разом зі зростанням митної вартості імпорту підвищує вхідні бар'єри для м'яса свиней з-за кордону.

«Нещодавно Україна вичерпала імпортні квоти на поставку безкісткової свинини з країн ЄС, втім до кінця року вітчизняні імпортери зможуть завезти ще 6,8 тис. т свинини без сплати мита. Однак, під цю квоту підпадає виключно напівтуша та м'ясо на кістці, тоді як при завезенні обваленої свинини з країн ЄС вже накладатиметься ввізне мито в 10-12% (залежно від позиції)», — коментує президент «Всеукраїнської асоціації імпортерів м'яса та м'ясопродукції» Василь Король.

Він зазначає, що з іншого боку, на безмитній основі Україна імпортує свинину з Канади у рамках угоди про вільну торгівлю. Проте за період з початку року звідти завезли менше 0,5 тис. т згаданої продукції.

«Тож, якщо вітчизняні виробники свинини знайдуть оптимальний рівень цін, щоб залишатися конкурентними по ціні порівняно з постачальниками імпортної сировини, друга половина року може пройти без імпортного «буму», який спостерігався у червні-листопаді 2018-го», — пояснив Король.