Свинина подорожчала ще на 5%

02 червня 2022, 11:57 340

Регіональна розбіжність закупівельних цін на ринку свиней забійних кондицій повернулася.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України». 

«На відміну від цінового розгалуження на початку весни, спровокованого збільшенням концентрації населення в західних областях, цього разу таку тенденцію «запустив» схід», — зазначають експерти. 

Зокрема, зменшення пропозиції промислової свинини підштовхнуло ціни до найвищого коридору цін закупівлі — 53,5-56 грн/кг. У центрі та на заході також спостерігалася підвищена заготівельна активність, зокрема лунали позачергові запити на додаткові товарні партії. Тож ціни закупівлі додали 1-3 грн/кг і в цих регіонах, проте зупинилися на дещо нижчих позначках — 52-54 грн/кг та 53-55 грн/кг відповідно. 

«Середньоринкова позначка цього тижня зупинилася на рівні 53 грн/кг, що на 5,5% вище, ніж попереднього тижня», — констатують в асоціації. 

Хоча наразі більшість операторів реалізує стандартні товарні обсяги, свинарі відзначають, що тварини довше набирають стандартну забійну масу. Тож випадки, коли на забій спрямовують менші партії товарних тварин, або їхня маса менша за звичну кондицію, непоодинокі. Оператори також відзначають, що наразі на ринок починають виходити партії тварин, відгодівля яких розпочиналася у перші тижні війни, тож, найімовірніше, і надалі середня забійна маса тварин буде нижчою, ніж зазвичай, що обмежуватиме пропозицію.