На Хмельниччині запустили першу чергу вівцеферми на 15 тисяч голів

01 листопада 2020, 08:38 4394

Реалізація 12-ти інвестиційних проєктів на суму близько 4 млрд грн відбувається в агропромисловому комплексі Хмельницької області станом на 1 жовтня 2020 р.

Про це йдеться в повідомленні Департаменту розвитку промисловості та агропромислового комплексу Хмельницької облдержадміністрації.

Так, шість проєктів реалізується для розвитку галузі тваринництва, 4 проєкти — в харчовій та переробній промисловості, проєкти будівництва елеватора та сервісного центру з обслуговування сільськогосподарської техніки.

В галузі тваринництва здійснюється реконструкція та будівництво трьох свинокомплексів на 12 тис. голів кожен (ПП «Аграрна компанія 2004» в населених пунктах Гвардійськ і Доброгорща Хмельницького району, Шмирки Волочиського району) за власні кошти на суму 105 млн грн, молочно-товарної ферми на 400 голів (с. Іршики Старокостянтинівського району) за власні кошти на суму 30 млн грн, пташника на 250 тис. голів курчат-бройлерів (ТОВ «Ситний двір», с. Воробіївка Дунаєвецького району), ферми для утримання овець на 5 тис. голів (ТОВ «Шепорт Поділля», с. Михайлючка Шепетівського району).

Зазначається, що в області активно розвивається галузь вівчарства. Зокрема, реалізується інвестиційний проєкт із розведення овець романівської породи, розрахований на утримання 50 тис. голів. Уже у вересні цього року введено в дію перші черги вівцеферми в Шепетівському районі, де закуплено та поставлено на вирощування близько 15 тис. голів овець.

Крім того, в ОДА додали, що продовжується будівництво Старокостянтинівського олійно-екстракційного заводу з виробництва соняшникової олії у м. Старокостянтинів з плановою річною потужністю 1 млн т насіння соняшнику за власні кошти на суму 3,64 млрд грн.

У 2020 році за власні кошти сільськогосподарські підприємства завершили 5 проєктів на суму близько 80 млн грн, а саме: реконструкцію молочно-товарної ферми (друга черга) в ТОВ НВА «Перлина Поділля» Білогірського району на суму 5 млн грн, будівництво елеватора (друга черга) в ПП «Аграрна компанія 2004» Чемеровецького району на суму 18,7 млн грн, будівництво під'їзної залізничної колії з пунктом відвантаження зерна в ТОВ «Хмельницьк-Млин» Хмельницького району на суму 35 млн грн, пташник проєктною потужністю 100 тис. гол. курчат-бройлерів (ПФГ «Колос», м. Полонне) на суму 15 млн грн, ферму з утримання овець на 5 тис. гол. (ТОВ «Агро-Модуль Груп», с. Коськів Шепетівського району).