Аграрії надали пропозиції щодо держпідтримки на 2020 рік

20 грудня 2019, 18:07 3111

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) звернулася до влади з пропозиціями щодо розподілу коштів, виділених на 2020 рік для державної підтримки АПК.

Як говориться у повідомленні УКАБ, зокрема, пропонується на часткову компенсацію вартості сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва  виділити мінімум 700 млн грн.

«Фінансування даного напрямку мало значний позитивний вплив на розвиток вітчизняного машинобудування. В період дії програми в Україні більше ніж в 4 рази зросла кількість виробників техніки і обладнання, зросла кількість підприємств від 40 у 2017 році до 181 у 2019 році, а перелік видів техніки і обладнання для агросектору зріс майже в 16 разів (!) — з 792 видів у 2017 до 12542 у 2019 році. Зростання кількості виробників і попиту на українську продукцію призвело до створення додаткових робочих місць на підприємствах — понад 5 тис», — пояснили в асоціації.

Уточнюється, що значно зросло матеріально-технічне забезпечення аграріїв технікою українського виробництва.

УКАБ має побажання також включити до переліку техніки і обладнання, що компенсується в рамках даної програми БПЛА вітчизняного виробництва, які використовуються в с/г.

«На підтримку розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства  направити мінімум 400 млн грн.  Протягом поточного року в Україні було закладено майже 4 тис. га нових насаджень (компенсовано вартість садивного матеріалу на 394 млн грн), з яких: фундук — 1039 га, волоський горіх — 861 га, яблуня — 608 га, лохина — 518 га)», — додають в асоціації.

При цьому, на думку експертів, варто опрацювати можливість фінансування напрямів на купівлю холодильників та передбачити фінансування напрямів за купівлю обладнання для переробки продукція і техніки для садівництва.

«На часткове відшкодування вартості тваринницьких об»єктів — 700 млн грн. За результатами 2018 року, було надано відшкодування 28 суб«єктам господарювання за будівництво та реконструкцію 51 об»єкта тваринницьких ферм і комплексів, а саме, з вирощування та утримання: ВРХ — будівництво тваринницьких будівель потужністю 5,8 тис. голів; реконструкцію будівель на 4,6 тис. голів; свиней — будівництво приміщень на 19,3 тис. голів; реконструкцію будівель на 43,4 тис. голів; птиці — будівництво пташників з утримання 6307,4 тис. голів птиці, реконструкцію пташників на 107,0 тис. голів.

Крім того, було здійснено реконструкцію будівлі цеху з переробки м«яса потужністю 1 т/добу та реконструкцію доїльних залів 5 суб»єктів господарювання, що сприяло збільшенню потужності виробництва молока, розширенню доїльних залів від 20 до 80 доїльних місць. Варто зазначити, що дані проекти є інвестиційними і передбачають вкладення значних коштів суб«єктів господарювання. Також, враховуючи необхідність підтримки галузі тваринництва — сприяння у будівництві комплексів матиме позитивний вплив на економіку і створення додаткових робочих місць», — вважають в УКАБ.

На часткове відшкодування вартості об«єктів із зберігання та переробки зерна необхідно 700 млн грн.

«Ця програма працює лише перший рік, але вже є результати — більше ніж на 1 млн тонн зросли потужності одночасного зберігання продукції рослинництва, створено більше 560 робочих місць. Вартість збудованих об»єктів на більше ніж 1,4 млрд грн. При цьому, здійснювалося будівництво сушильних комплексів, перевалочних комплексів тощо. Це все також має позитивно вплив на логістичну інфраструктуру», — пояснюють в асоціації.

Також пропонується підтримати потенційні напрями, які б могли покращити роботу аграріїв:

- часткова компенсація вартості послуг з впровадження сервісів для моніторингу полів, обліку земель;

- часткова компенсація вартості надання послуг з точного землеробства;

- часткову компенсацію фермерам вартості електроенергії, що використовується для поливу зрошувальних земель.

Враховуюче вищезазначене, УКАБ звертається до української влади з проханням підтримати дані напрями, адже вони сприяють створенню додаткових робочих місць та продукції з високою доданою вартістю, і мають позитивний вплив на економіку України через сплату податків за рахунок працівників і від діяльності підприємства.