Запущений «пілот» з онлайн-реєстрації земельної ділянки

12 жовтня 2016, 12:00 2048

В Україні 12 жовтня запроваджено нову електронну послугу з онлайн-реєстрації земельної ділянки.

До кінця року електронна послуга буде доступна у пілотному режимі для м. Києва та Чернігівської області, а з 1 січня 2017 р. запрацює по всій Україні, повідомляє Держгеокадастр.

Відмічається, що щорічно українці реєструють понад 500 тис. земельних ділянок. Сьогодні реєстрація відбувається у два візити до державних органів, а запровадження нової послуги дає можливість виключити перший візит, залишиться лише необхідність отримати документи після реєстрації земельної ділянки.

«Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для земельних правовідносин. Він заощаджує час та зусилля громадян, робить процес реєстрації прозорим, усуває суб’єктивні фактори при реєстрації земельної ділянки та сприяє створенню чесного земельного ринку», — зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

Відтепер подати документи на реєстрацію земельної ділянки можна в онлайн-режимі через e.land.gov.ua протягом кількох хвилин. Також за рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від заявника та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення заощадять час та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

«Запровадження пілотної електронної послуги є черговим кроком до забезпечення доступності, відкритості та прозорості у земельній сфері. На сьогодні на порталі e.land.gov.ua доступно вже чотири електронні послуги і до кінця року ми плануємо запровадити щонайменше три нові е-послуги», — зазначила перший заступник голови Держгеокадастру Людмила Шемелинець.


Для довідки: Ініціатива по переведенню в онлайн реєєстрції земельних ділянок реалізується Міністерством аграрної політики, Держгеокадастром та Державним агентством з питань електронного урядування за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.