Уряд схвалив законопроєкт про швидкі інвестиції для переробників

29 серпня 2022, 09:21 2275

Уряд схвалив законопроєкт про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проєктів, що спрямовані на відновлення економіки.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

Під час дії воєнного стану та у відбудовний період підприємці, які реалізують проєкти, що входять до Переліку проєктів відновлення економіки, отримують максимально сприятливі умови для інвестування.

Це, зокрема:

  • скорочення строків набуття прав на земельну ділянку — з 18 до 3 місяців;
  • право на земельну ділянку набуватиметься без аукціону, без документації з землеустрою, з гарантіями невідчуження ділянки;
  • встановлення та зміна цільового призначення землі зможе відбуватися без дотримання правил співвідношення між видом цільового призначення та видом функціонального призначення території;
  • проєктування об’єкта будівництва може відбуватися без дотримання містобудівних умов і обмежень за умови відповідності будівельним нормам.

Проєктом відновлення буде вважатися проєкт, який:

  • має вартість від 500 тис. євро;
  • спрямований на будь-яку сферу промисловості (за виключенням діяльності з поводження з відходами та будівництва житла).

Для його включення до Переліку проєктів відновлення підприємцю слід подати заявку до Міністерства економіки. Уряд схвалив законопроєкт, який незабаром буде зареєстрований у парламенті.

«Пришвидшуємо відбудову України шляхом залучення приватних інвестицій. Створюємо інвесторам максимально комфортні процедурні умови для реалізації інвестиційних проєктів. Наша мета після завершення бойових дій — максимально швидко повернутися до довоєнного стану економіки. Таким чином, будемо мати вихідну точку для подальшого зростання. Нам слід у найкоротші строки відбудувати інфраструктуру, відновити втрачені та створити нові виробництва. Закон про швидкі інвестиції передбачає такі зміни в законодавстві, щоб в Україні можна було максимально швидко і без зайвої бюрократії будувати промислові підприємства з нуля. Таким чином ми плануємо якнайсильніше розвинути переробну промисловість», — прокоментувала рішення уряду перша віцепрем'єр-міністр, міністр економіки України Юлія Свириденко.