Українцям радять культивувати мідій, рентабельність — 900%

21 січня 2017, 10:20 8442

Північно-західна частина акваторії Чорного моря — близько 200 тис. га — є сприятливим середовищем для розведення мідій і устриць. І за певних інвестицій можна відродити цей високорентабельний бізнес.

Про це пише видання AgroTimes.

Значно більші площі є в акваторії відкритого моря з глибинами від 3 до 10–30 м, що відповідають оптимальним потребам промислового господарства.

Відповідно до видання, потенційний ринок мідій в Україні становить близько 145 тис. тонн на рік, і задовольняється він переважно шляхом імпорту з інших країн. При цьому розвиток цього ринку гальмується виснаженням природних ресурсів українського морського шельфу й відсутністю промислової марикультури.

Проведені обчислення показують, що для створення сучасних устрично-мідійних полів площею в 200 га з новою наземною інфраструктурою інвестиційні кошти в затоках Чорного моря становитимуть близько $2,8 млн.

Окупність сучасних підприємств — через 3 роки за рентабельності понад 900% (без урахування податків).


Для довідки: марикультура — промислове розведення та вирощування морських водних живих ресурсів (риб, безхребетних, водних рослин) або інших продуктів у спеціальних господарствах на відкритих ділянках океану, у його прибережних районах, ставках, водогінах, що заповнені морською водою.