Озвучені 5 ключових реформ, які повинна здійснити Україна

26 серпня 2016, 08:10 2024

Посол Євросоюзу Ян Томбінський, що завершує свою місію в Україні, виокремив пріоритетні напрямки, в яких, на його думку, мають відбуватися зміни в державі.

Про це він сказав на зустрічі з журналістами, інформує «Європейська правда».

«Ключове питання — децентралізація, навіть якщо відійти від конституційних змін. Треба зробити так, щоб люди відійшли від згубної звички до вертикалі влади, коли всі чекають на вказівку зверху. Люди мають брати на себе повноваження, мають бути проектно-орієнтованими», — говорить Ян Томбінський.

Другим завданням він назвав боротьбу з корупцією: «Ви маєте ставитися серйозно до питання боротьби з корупцією. Корупція — це не лише питання виводу грошей з держави, це щось більше схоже на ментальну хворобу. Це проблема, що починається в голові, а не в кишені. Це, врешті-решт, питання етики, ставлення до того, що ви є громадянами».

На третьому місці посол назвав політичну реформу в Україні.

«Має відбутися зміна виборчого кодексу та політичної системи. Система має бути змінена таким чином, щоб зробити політиків підзвітними, щоб щось залежало від того, чи виконує хтось свої обіцянки, чи ні. Через відсутність такої системи вибори не призводять до змін на краще. І саме через це у вас немає справжньої партійної системи — є групи людей, які орієнтуються на лідера», — заявив Томбінський.

«Четверте — це активізація економіки зі збільшенням ваги малого та середнього бізнесу», — заявив він. До цього пріоритету посол, зокрема, відносить дерегуляцію, боротьбу з монополіями та ефективне використання ЗВТ з ЄС.

«І п’яте — ви маєте посилити внутрішньоукраїнський діалог. Має бути примирення українців з українцями. Країні вкрай потрібна внутрішня інтеграція  — і це те, що не досягнути жодними законами. На жаль, цьому питанню зараз приділяється надто мало уваги», — вважає Томбінський.

«Лише п’ять пріоритетів, та, на мій погляд, цього достатньо», — резюмував він.