На західних кордонах знижуються експортні ціни на кукурудзу

23 березня 2022, 13:20 845

Призупинення експорту фуражної кукурудзи з України через морські порти через військове вторгнення росії зумовило активізацію торговельної діяльності на західних кордонах. Проте темпи постачання цієї культури на зовнішній ринок переважно оцінюються як невисокі, а їхні обсяги — як невеликі.

Про це повідомляють аналітики ІА «АПК-Інформ».

Відзначається, що поряд із обмеженими можливостями залізничних прикордонних переходів на сухопутних кордонах активніший експорт кукурудзи стримує затримка видачі ліцензій на нього. На тлі цього учасники ринку виступають за скасування необхідності цих заходів для зазначеної культури, оскільки на тлі рекордного її виробництва в Україні в 2021 р. наявні запаси в країні в рази перевищують річні показники внутрішнього споживання.

Крім того, проблеми з логістикою виникають і всередині Польщі, зокрема це дефіцит євровагонів-зерновозів, автотранспорту та ємностей для зберігання.

Великі обсяги кукурудзи в Україні та переважання пропозиції над попитом, що сформувався, чинять тиск на ціни. Наприкінці минулого тижня вартість зернової на базисі DAP Ізов переважно становила 275 USD/т, а в ряді випадків варіювалася в межах 245-250 USD/т, тоді як ще в першій половині березня вона часто перевищувала 310 USD/т.