Землю продаватимуть близько 10% власників паїв, і найбільше пропозицій щодо продажу буде в депресивних регіонах з низьким рівнем життя, а також наближених до кордону з РФ.

Таку думку висловив головний спеціаліст земельного відділу агрохолдингу «Агрейн» Олександр Панасюк під час ХІ Міжнародної конференції «Ведення аграрного бізнесу в Україні».

«Компанія «Агрейн» три останніх роки веде статистику щодо кількості пропозицій продажу пайовиками землі в разі відкриття земельного ринку, і середній показник свідчить, що землю продаватимуть приблизно 10% власників паїв. Наша компанія працює в 6-ти областях України, і скрізь цей показник різний. Наприклад, із населеного пункту Вовчанськ у Харківській області люди мігрують у найближчі міста через відсутність інфраструктури. Тож там в один день мали пропозицію купити землю від 80 власників паїв», — розповідає Олександр Панасюк.

За його словами, в Україні ринок землі давно існує в різних формах, і до компаній постійно звертаються власники паїв з пропозицією купити в них землю, і їх до цього змушують життєві обставини.

«Сьогодні уряд робить великий крок назустріч тим людям, які потребують допомоги. Право розпорядитися своїм майном буде можливістю для реалізації запланованих цілей», — зауважує Олександр Панасюк.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua