Економічне бронювання працівників: у Раді розглядають два варіанти

09 травня 2024, 16:06 1991

Дві моделі можливого економічного бронювання працівників від мобілізації та військової служби наразі розглядаються у Верховній Раді.

Про це на брифінгу повідомив голова парламентської фракції «Слуга народу», член Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки Давид Арахамія, передає «Укрінформ».

«Щодо економічного бронювання — наразі є дві моделі. Вони в дискусії. Є дискусія навколо цих тем», — зазначив він.

За його словами, Комітет з питань нацбезпеки вивчав досвід країн світу з цього питання, але «яке рішення не обери — є багато людей, які за таку ініціативу, є багато людей, які проти».

Арахамія пояснив, що перша з існуючих наразі моделей передбачає, що податки з зарплати військовозобов’язаного мають складати від 35 тис. грн, аби цієї суми вистачало на утримання одного українського бійця.

Водночас інший варіант передбачає «коли у вас є квота, безвідносно до якої ви від індустрії працюєте».

Голова парламентської фракції зазначив, що відповідно до цієї моделі підприємство може забронювати до 10% осіб.

«Умовно кажучи, у вас є 10% людей, яких можете забронювати. Хто це буде — керівник вирішує самостійно. За кожного з цих людей сплачується сума, що прирівнюється до мінімальної зарплати бійця щомісяця — 20 тис. грн. Тобто 20 тис. грн за кожну заброньовану особу сплачується щомісяця. Це окремо від податків», — пояснив політик.

На його думку, «у дискусіях все одно з’явиться якась модель, яка викликатиме найменше обурення».