Агросектор України входить до сфер, цікавих інвесторам із Чилі

18 травня 2024, 08:00 1243

Україна зацікавлена у поглибленні співпраці у торгівлі та залученні інвестицій із Чилі.

Про це йшлося під час візиту української делегації високого рівня у Чилі, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України

«Цим візитом ми поглиблюємо економічне співробітництво із Чилі. Нам важливо розвивати стратегічні партнерства із країнами Латинської Америки, адже це чималий ринок, який цікавий як українським виробникам, так і навпаки  чилійський бізнес зацікавлений в інвестиціях в Україну. Запросили чилійські компанії доєднатися до Ukraine Recovery Conference у Берліні. Деякі вже готують конкретні проєкти і пропозиції», — розповіла перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Українська делегація провела переговори із міністром економіки, розвитку та туризму Чилі Ніколасом Грау, президентом Національної палати торгівлі, послуг та туризму Чилі Х. Пакоміо Торресом, президентом Конфедерації промисловості та торгівлі Чилі Рікардо Мевесом та міністром сільського господарства Чилі Е. Валенсуелою.

«Головні сфери, цікаві партнерам, — видобування, особливо співпраця у розрізі критичних матеріалів, аграрний сектор, переробна промисловість, діджиталізація. Крім того, Чилі має хороші приклади державно-приватного партнерства і готова ділитися цим досвідом з Україною. Як і готова до створення спільних підприємств», — зазначила Юлія Свириденко. 

Крім того, сторони домовилися про поглиблення співпраці на рівні торгових палат України та Чилі, а також інвестиційних агенцій обох країн.

Також на порядку денному були питання роботи над Угодою про вільну торгівлю між Україною та Чилі, покращення логістики для експорту та підтримки української енергетичної інфраструктури на тлі системних російських обстрілів.